Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
záhadná smrt miminka

Dítě zemřelo 2 dny po očkování! Virolog promluvil o příčině smrti

Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenskem otřásá případ záhadné smrti pětiměsíční holčičky z obce Modrý Kameň. Dívenka zemřela v neděli - a to jen dva dny po očkování. Jestli ji ale zabila vakcína, stále není jasné. Možné souvislosti mezi případem a očkováním hledal virolog Fedor Čiampor.

Rodiče nechali holčičku očkovat v pátek, následující den u ní propukly horečky a v neděli zemřela. Souvislost mezi smrtí dívenky a podáním vakcíny zatím nebyla prokázána, usilovně ji ale hledají policisté i lékaři.

 

Známý slovenský virolog Fedor Čiampor v rozhovoru pro TV Markíza přiznal, že ho zpráva o možných smrtících účincích vakcíny pořádně zaskočila. "Existují samozřejmě případy, kdy má dítě nějaké vedlejší příznaky po očkování - obyčejně to bývají mírnější příznaky. Nesetkal jsem se však s žádným případem úmrtí, ani těžkých příznaků po očkování," prohlásil.

 

Obvykle se u dětí projevuje zvýšená teplota, někdy místo vpichu zčervená. Problémy ale do 24 hodin odezní, cituje odborníka portál tvnoviny.sk. Okolnosti smrti miminka jsou víc než podivné. Určit smrtící diagnózu je tak velmi obtížné.

 

 

"Pochybuji, že smrt má souvislost s očkováním. Jednou z možností je, že dítě mělo nějakou infekci, a to v inkubační době. To se zřejmě na dítěti vůbec neprojevilo a nemohl to odhalit ani žádný lékař. Infekce mohla propuknout shodou okolností po očkování, dítě dostalo vysoké teploty. Nechápu ale, proč rodiče nešli při tak vysokých teplotách hned k lékaři na pohotovost," řekl virolog. "Druhá možnost je alergická reakce nebo anafylaktický šok, to by se však dítě v průběhu několika hodin začalo dusit, nedostalo by navíc tak vysoké teploty," upozornil.

 

Přesnou příčinu smrti tak zřejmě určí až pitva. Policie už v souvislosti s případem zahájila trestní stíhání pro usmrcení, uvedla banskobystrická krajská policejní mluvčí Mária Faltániová. Přivolaná lékařka nařídila soudní pitvu, která teprve určí příčinu smrti.

lud TN.cz
Reklama