Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2018 21:25
Hrozivý pád

Dívka (15) a chlapec (18) spadli ze skály, jsou vážně zranění

Zdroj: TV Nova

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v pátek večer u vážné nehody v Bruntále. Dva mladí lidé, patnáctiletá dívka a o tři roky starší chlapec, se vpodvečer zřítili ze skály. Oba utrpěli vážná zranění. Dívku musel do nemocnice přepravit vrtulník. Případ vyšetřují policisté.

Záchranářům byl pád mladých lidí ze skály nahlášen v pátek před půl osmou večer. Ke skále na okraji Bruntálu hned vyrazila sanitka i s lékařem a z Ostravy vyrazil také vrtulník letecké záchranné služby.

 

Záchranáři na místě zjistili, že jde o patnáctiletou dívku a osmnáctiletého mladíka. Zřítili se z výšky 10 metrů, uvedli zdravotníci. Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové byl dívčin pád ještě o pět metrů delší a spadla k železniční trati.

 

"Dívka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři museli zajistit její dýchací cesty intubací a převést pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření svědčilo pro poranění mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění," prozradil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

 

Zraněnou museli lékaři zajistit pánevním pásem a krčním límcem, uložit do vakuové matrace a po základním ošetření ji letecky transportovali na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

 

Zranění osmnáctiletého mladíka byla podle záchranářů středně těžká. "Utrpěl poranění hlavy. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po ošetření byl předán do další péče v krnovské nemocnici," doplnil mluvčí záchranářů Humpl.

 

Policejní vyšetřování odhalilo, že ze skály nespadli společně. "Osmnáctiletý svěek se měl snažit dívce pomoci a cestou k místu pádu se měl zranit," prozradila TV Nova policejní mluvčí Holčáková.

 

Pád dívky policisté vyšetřují pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

vbo TN.cz
Reklama