Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2017
Smrtící sázka

Dívka (8) se nechala vyhecovat a vypila vařící vodu. Teď zemřela!

Sklenice vody s brčkem Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia

Smrtí skončila pro osmiletou holčičku hloupá sázka, do které ji přemluvil stejně starý bratranec. Děti se údajně dívaly na video s výzvou, v níž bylo úkolem vypít brčkem vařící vodu.

Tenhle šílený kousek osmiletá Ki’ari Pope napodobila letos v březnu. A před několika dny po vleklých zdravotních obtížích zemřela.


"Ostatní ji hecovali, ať tu horkou vodu vypije. A ona řekla fajn, teď vám všem ukážu, že nejsem srab a udělám to," popsala osudnou sázku mezi dětmi dívčina teta Diane Johnsonová, kterou cituje Huffington Post.


Po vypití vařící vody musela ovšem Ki’ari podle rodiny na akutní operaci, během níž jí lékaři z průdušnice odstranili zjizvenou tkáň. I potom se ovšem dívce špatně dýchalo, a tak musela podstoupit ještě tracheotomii.


Ki’ari zemřela poté, co při sázce vypila vařící vodu
Zdroj: gofundme.com


Jde o zákrok, při kterém se nařízne dýchací trubice a do otvoru se vloží dutý předmět, například široká jehla a pacient pak dýchá skrz ni.Navzdory tomu všem zákrokům a péči lékařů se dívčin stav nadále zhoršoval. Minulý víkend vezli příbuzní Ki’ari do nemocnice, protože si stěžovala, že nemůže dýchat.


Po příjezdu na pohotovost už ovšem holčička nereagovala a o něco později zemřela. Rodina nyní shání peníze na pohřeb.

pez TN.cz