Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2017 12:45
popáleniny na většině těla

Dívka chtěla rozhled, tak vylezla na vagón. Sežehla ji elektřina!

Zdroj: TV Nova

V pražské nemocnici bojuje o život 20letá dívka, kterou včera večer u Sokolova zasáhl elektrický výboj ze železničního trakčního vedení. Podle zdravotníků utrpěla popáleniny na 80 procentech těla.

Podle informací policie se dívka společně se svým kamarádem procházela u seřadiště odstavených vagónů. Bylo to na trati ze Sokolova do Citic.

 

Dívka měla vylézt na jeden z vagónů a ocitla se v blízkosti troleje, kde byla zasažena elektrickým proudem. Výboj projel podle záchranářů celým jejím tělem a způsobil jí rozsáhlé popáleniny, a to hlavně zad a hlavy. Zdravotníci přivolali vrtulník.  

 

"Žena utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně na 80 procentech těla. V kritickém stavu ji letecká záchranná služba dopravila do fakultní nemocnice na popáleninové centrum," uvedla mluvčí záchranářů Petra Bakurová.

 

 

Její kamarád se záchranářům měl svěřit s tím, že se šli podívat do města. Patřili totiž k partě vodáků z Prahy, kteří právě sjížděli na Sokolovsku Ohři. Tábořili nedaleko nádraží a chtěli se rozhlédnout po okolí. Vylezli na vagón, což se stalo dívce osudným.

 

"Není nutné se přímo dotknout drátů. Stačí vylézt na střechu vagónu a na vzdálenost větší jak jeden metr může člověka zasáhnout výboj velmi vysokého napětí," vysvětlil mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

Případ nyní prošetřuje policie. Loni v dubnu na tom samém místě výboj vážně popálil dvě dívky, které také vylezly na vagon.

mom/František Nyklas TN.cz