Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2017 12:45
popáleniny na většině těla

Dívka chtěla rozhled, tak vylezla na vagón. Sežehla ji elektřina!

Zdroj: TV Nova

V pražské nemocnici bojuje o život 20letá dívka, kterou včera večer u Sokolova zasáhl elektrický výboj ze železničního trakčního vedení. Podle zdravotníků utrpěla popáleniny na 80 procentech těla.

Podle informací policie se dívka společně se svým kamarádem procházela u seřadiště odstavených vagónů. Bylo to na trati ze Sokolova do Citic.

 

Dívka měla vylézt na jeden z vagónů a ocitla se v blízkosti troleje, kde byla zasažena elektrickým proudem. Výboj projel podle záchranářů celým jejím tělem a způsobil jí rozsáhlé popáleniny, a to hlavně zad a hlavy. Zdravotníci přivolali vrtulník.  

 

"Žena utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně na 80 procentech těla. V kritickém stavu ji letecká záchranná služba dopravila do fakultní nemocnice na popáleninové centrum," uvedla mluvčí záchranářů Petra Bakurová.

 

 

Její kamarád se záchranářům měl svěřit s tím, že se šli podívat do města. Patřili totiž k partě vodáků z Prahy, kteří právě sjížděli na Sokolovsku Ohři. Tábořili nedaleko nádraží a chtěli se rozhlédnout po okolí. Vylezli na vagón, což se stalo dívce osudným.

 

"Není nutné se přímo dotknout drátů. Stačí vylézt na střechu vagónu a na vzdálenost větší jak jeden metr může člověka zasáhnout výboj velmi vysokého napětí," vysvětlil mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

Případ nyní prošetřuje policie. Loni v dubnu na tom samém místě výboj vážně popálil dvě dívky, které také vylezly na vagon.

mom/František Nyklas TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.6. | 13:03 sigr
9
Jen trošku inteligentního člověka by tato blbost ani nenapadla.! Je v tom modrá ...
28.6. | 15:10 zacotomame
-4
Pan hasič by neměl mást veřejnost. Velmi vysoké napětí je až od 52kV a v trakci ...
1.9. | 21:03 klara96simon
0
Náhlasit nevhodný komentář
Přestaňte být všichni tak zlí! Lidi, kteří o ní říkají ty hnusné věci a (v jiných diskuzích), že "asi moc nestudovala", bych chtěla ujistit, že tato dívka vystudovala prestižní pražské gymnázium a odmaturovala se samými jedničkami. Chyby dělá každý. Ona za to, bohužel, zaplatila životem.
29.6. | 06:36 zacotomame
6
Náhlasit nevhodný komentář
O intelektu účastníků zdejších diskusí hovoří fakt, že zatím co strohá fakta jsou ohodnocena záporně, nadšené přání smrti, byť hloupému člověku, je vítáno velmi kladně. Gratuluji.
28.6. | 19:56 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co naděláme. Králíky prostě .....................štěkat nenaučíme!
28.6. | 15:53 vlada0321
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře jí tak, další kráva co si neváží života. Lidská blbost je neomezená.
28.6. | 15:10 zacotomame
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Pan hasič by neměl mást veřejnost. Velmi vysoké napětí je až od 52kV a v trakci je jen 25kV, tedy pouze vysoké napětí. Přeskoková vzdálenost je tedy 25mm, nikoli metr. To by musel být v trakci 1MV.
28.6. | 14:24 Petr Kelenda
3
Náhlasit nevhodný komentář
V minulém režimu by tato žena měla manžela a dítě.V tomto režimu je ještě 20-letá sama dítě,že má tak blbé nápady.
28.6. | 14:04 x x
8
Náhlasit nevhodný komentář
dobře jí tak krávě....jako by to nepsali skoro tyden co týden............
28.6. | 13:03 sigr
9
Náhlasit nevhodný komentář
Jen trošku inteligentního člověka by tato blbost ani nenapadla.! Je v tom modrá velryba.