Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2017
Půjde do vězení

Dívka napsala příteli, aby se zabil, ten to udělal. Teď ji potrestali

Michelle Carterová u soudu
Zdroj: TV Nova
Michelle Carterová u soudu

Ke dvěma a půl roku ve vězení odsoudil soud ve státě Massachusetts Michelle Carterovou. Před třemi roky tehdy sedmnáctiletá dívka svému o rok staršímu příteli Conradu Royovi napsala, aby se zabil. Mladík zajel s autem do garáže, nechal ho nastartované a otrávil se oxidem uhelnatým.

Carterovou uznal soud vinnou už v 16. června, ve čtvrtek se dozvěděla, jak dlouhý pobyt ve vězení ji čeká. Hrozil jí trest v rozmezí 15 měsíců až 20 let. Dívka nakonec odešla od soudu s trestem, který je v dolní polovině sazby.

 

Ve vězení navíc celý trest nestráví, podle rozsudku by si měla odpykat 15 měsíců a pak bude propuštěna na podmínku s pětiletou zkušební dobou.

 

Jejího přítele trápily psychické problémy. Carterová věděla, že mladík plánuje sebevraždu. Nikomu to ale neoznámila a naopak ve zprávách, které soud zveřejnil, jej v jeho plánu podporovala. Chlapec třeba napsal, že se obává, že jeho čin způsobí velkou bolest jeho sestrám a rodičům.

 

Carterová mu na to odpověděla: "Všichni budou chvíli smutní, ale pak se přes to přenesou. Nebudou trpět depresemi, to nedopustím. Vědí, jak jsi smutný a vědí, že to děláš, abys byl šťastný. Myslím, že to pochopí a přijmou. Vždycky budeš v jejich srdcích."

 

Dívku vinili z toho, že mladíka k činu přímo navedla. "Teď je správný čas a ty jsi připravený, jen to musíš udělat! Takhle nemůžeš dál žít," stálo mezi 20 tisíci SMS zprávami, které byly u soudu přečteny. Tisícovku z nich si pár vyměnil v dnech předcházejících Conradově sebevraždě.

 

 

Podle prokurátora měla Carterová dokonce mladíkovi napsat, aby nastoupil zpátky do auta, když z něj krátce před smrtí vystoupil, uvedl list Daily Mirror. Dívku uznali vinnou z neúmyslného zabití.

 

"Není dne, kdy bych netrpěla kvůli ztrátě mého milovaného syna. Ukončila jeho život, aby si zlepšila ten svůj," obvinila Michelle Carterovou u soudu matka mrtvého chlapce Lynn Royová.
 

vbo TN.cz