Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 8. 2017
TEROR V BARCELONĚ Neuvěřitelné štěstí

Dívka přežila třetí teroristický útok! Byla už v Londýně a Paříži

Julia Monaco přežila tři útoky
Zdroj: Linkedin
Julia Monacová přežila už třetí teroristický útok

Nad Australankou Julií zřejmě někdo drží ochrannou ruku. Na cestách po Evropě přežila už třetí teroristický útok! Na promenádě La Rambla v době masakru zrovna nakupovala, z obchodu pak utekla spolu s desítkami dalších.

Mladá turistka už potřetí utekla "hrobníkovi z lopaty". V Barceloně byla šestadvacetiletá Julia Monacová na dovolené. V době, kdy dodávka najela v ulici La Rambla do davu lidí, zrovna nakupovala v nedalekém obchodním domě.

 

Všimla si, že před obchodem najednou proudí davy lidí, a tak utekla dál od výlohy, která se mohla rozbít. Spolu s dalšími nakupujícími pak ležela na zemi, dokud je policisté nevyvedli ven. "V Barceloně se něco děje. Je tu naprostý chaos. Jsem v Urban Outfitters. Lidé utíkají a křičí," napsala na twitter.

 

K lidem v nákupním centru se dostaly jen útržkovité zprávy o tom, co se stalo. "Přichází k nám rozdílné informace. Auto mělo najet do lidí, pak byly slyšet výstřely. Pořád ležíme na zemi v obchodě," sdělila Julia na twitteru. Po několika hodinách dodala, že je v bezpečí na hostelu.

 

 

Šokující na celém příběhu je to, že šlo už o třetí teroristický útok, který dívka přežila. Na začátku června byla v londýnském metru, které zastavili policisté poté, co na mostě najeli šílenci v dodávce do lidí a několik z nich pak pobodali. Více čtěte zde.

 

Jen za pár dní byla u toho, když terorista zaútočil kladivem na policisty před pařížskou katedrálou Notre-Dame. Musela několik desítek minut čekat uvniř, kde policie požádala turisty, aby zvedli ruce. Hledali totiž útočníkova komplice, který měl mít špinavé ruce. Podrobnosti najdete zde.

 

V centru Barcelony najela ve čtvrtek krátce před pátou hodinou odpolední dodávka do davu lidí. Třináct z nich zemřelo, více než stovka byla zraněna. Řidič se dal na útěk, policie už ale čtyři podezřelé dopadla. Vše o útoku se dočtete zde.

epa TN.cz