Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2017
Přelomový rozsudek

Dívka půjde sedět za sebevraždu přítele! Dohnaly ho k ní její SMSky

Dívka radila příteli se sebevraždou
Zdroj: ČTK, Facebook
Michelle dohnala Conrada k sebevraždě, soud ji uznal vinnou z usmrcení z nedbalosti

Soud v americkém státě Massachussetts uznal vinnou ze zabití z nedbalosti dívku, která dohnala textovými zprávami a telefonáty svého přítele k sebevraždě. Jde podle agentur o první případ tohoto druhu.

Nyní 20letá Michelle Carterová, které v době neštěstí bylo 17 let, měla komplikovaný vztah s o rok starším Conradem Royem, který již za sebou měl jeden pokus o sebevraždu. Sama brala prášky proti depresím.

 

Svému příteli poslala sérii textových zpráv a urgovala ho i telefonicky, aby si vzal život. Klíčová pro rozsudek byla podle soudce Lawrence Monize samotná situace, která vznikla těsně před Royovou smrtí.

 

Mladík, který si pomocí hadice napouštěl do kabiny auta plyn z výfuku, ve stejnou dobu s Michelle telefonoval a během hovoru z vozidla vystoupil. Dívka ho ale přiměla, aby se do kabiny vrátil a trvala na tom, aby v ní zůstal, i když už se mu začalo špatně dýchat.

 

16

GALERIE: Dívka radila příteli se sebevraždou

Zdroj: facebook

Michelle Carterová

Hodnocení:

 

Podle Monize se Carterová dopustila "bezohledného chování" a dostala Roye do situace, kdy bylo vysoce pravděpodobné, že mu vážně ublíží.

 

 

Verdikt odsoudili místní ochránci lidských práv, kteří ho označili za přehnaný. Kritizovala ho také řada právníků, podle nichž bylo chování Carterové sice morálně nehorázné, nicméně právní odpovědnost za to, co si Roy způsobil, může nést jen stěží. Zhruba čtyři desítky států USA mají právní postih pro osoby povzbuzující jiné k sebevraždě, nikoli ale Massachussetts.

 

Výši trestu pro Carterovou, která odmítla předstoupit před porotu a byla tudíž souzena jen soudcem, by měl Moniz oznámit v srpnu. Soudce již upozornil, že přihlíží k tomu, že byla v době činu nezletilá.

epa tn.cz / ČTK