Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 7.3. 2018 20:42
skončila ve vazbě

Dívka vytáhla na expřítele nůž! Když ho ubodala, šla se přiznat

Zdroj: TV Nova

Soud v Novém Jičíně poslal do vazby teprve osmnáctiletou dívku, která v neděli zavraždila sedmatřicetiletého muže. Ten zemřel poté, co ho několikrát bodla nožem. Teď jí hrozí až osmnáct let vězení.

Na první pohled křehká dívka měla v neděli po 20. hodině v obci na Novojičínsku ubodat o několik let staršího muže. Podle informací televize Nova to byli bývalí partneři a ten večer měli spolu popíjet.

 

Jenže se asi nepohodli. Vše pak mělo vygradovat v hádku a dívka na známého vytáhla nůž. "Měla na něj opakovaně zaútočit. Muž utrpěl zranění, kterým podlehl," uvedla mluvčí policie Gabriela Holčáková. 

 

Muž neměl šanci útok dívky přežít. Ta poté sama zvedla telefon a udala se policii. Podle kriminalistů vraždu nepopírá. Čekání na soud ale stráví ve vazbě. Existovala totiž obava, že by se trestnímu řízení vyhýbala.
 

 

"Dosavadní zjištění ukázalo, že tak měla učinit v jakési zcela nepřiměřené reakci na určité dění. Celá trestní věc bude zejména o posouzení psychického stavu," upřesnil státní zástupce Vít Legerský.

 

Co přesně dívku k útoku nožem vedlo, ukáže vyšetřování. Velkou roli v případu hrál zřejmě alkohol. Pokud soud dívce prokáže vinu, ve vězení může strávit až osmnáct let.

mom/Jan Socha TN.cz
Reklama