Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 6. 2017
chybná diagnóza

Dívku (19) poslali domů se zácpou. Za několik měsíců byla mrtvá!

Megan Prydeová
Zdroj: facebook

Devatenáctiletá Angličanka měla zdravotní potíže, které lékaři zpočátku připisovali špatnému trávení a pacientku poslali domů. Nezjistili, že se za její zácpou skrývá agresivní forma rakoviny.

Čas plynul a Megan Prydeová se cítila stále hůř. Loni v únoru se dostavila na další vyšetření, které prokázaly děsivou diagnózu - agresivní formu rakoviny tlustého střeva. Přestože se do boje s nemocí pustila naplno, boj prohrála. Rychlému šíření nemoci se už nedalo zabránit.

 

Mladé dívce fandila celá Anglie. Před smrtí totiž stihla rozjet kampaň, kterou chtěla zvýšit povědomí o karcinomu. Ten postihuje zejména starší ročníky, ale právě Megan byla důkazem, že se závažná nemoc nevyhýbá ani mladým lidem. Když se o své chorobě dozvěděla, bylo jí jen osmnáct let a měla celý život před sebou.

 

 

Podle rodiny Megan zemřela v tichosti v kruhu těch nejbližších. Jejím posledním přáním bylo, aby nebyla pohřbena v černých šatech.

 

"Jsi nejlepší sestra, kterou jsem si jen mohla přát," loučila se s Megan nešťastná sestra. Zdrcená matka všem poděkovala za podporu v těžké životní situaci.

has TN.cz