zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2015 10:08
video tři zlata, stříbro a bronz

České "holky na tyči" úřadovaly na MS, domů vezou pět medailí

Česká reprezentace ovládla Mistrovství světa v pole sport, kterého se účastnilo 26 zemí. Diváci viděli 144 dechberoucích vystoupení z nichž české krásky vytěžily pět medailí.Tři zlaté, stříbrnou a bronzovou.

Mistrovství se účastnilo celkem 26 zemí ze všech koutů světa, od USA přes státy Jižní Ameriky, Evropy a nechybělo ani JAR či Japonsko. Czech pole & aerial sports federation v květnu tohoto roku uspořádalo Mistrovství České republiky, odkud bylo kvalifikováno celkem 11 soutěžících na Mistrovství světa. Z nich se rozhodlo změřit své síly s těmi nejlepšími na světě 9 soutěžících ve 4 různých kategoriích.

Několik dnů před zahájením světové soutěže bylo známo, že soutěžící z kategorie Děti a Junioři postupují do finále automaticky. Soutěžící z kategorie Žen a Dvojic byly ještě podrobeny semifinálovému kolu.

Romana Zahálková z kategorie Žen, kde se v semifinále utkalo 44 soutěžících, se bohužel nakonec do TOP 10 neprobojovala - umístila se na 20. příčce.

Finálový den začal kategorií Juniorů, kde se o medaile utkaly Jiřinka Trnková a Sarah Wagnerová. Jiřina vybojovala stříbrnou medaili, Sarah se umístila na 8. pozici. Dále následovala kategorie Děti, kde Českou republiku zastupovaly všechny tři vítězky z Mistrovství České republiky. Zlato si nakonec odnesla vítězka a favoritka českého mistrovství Elizaveta Shevtsová. Deniska Dvořáková se umístila na krásném 5. místě, Bára Růžičková skončila na 12. příčce.
V kategorii Dvojic nás reprezentovala dvě dua.

Zdroj: YouTube.com

Jedno z nich bylo vzhledem k výsledku z českého mistrovství, díky kterému se dostalo do čela světového žebříčku, velkým favoritem celé soutěže a tedy horkým kandidátem na zlatou medaili. Zlato nakonec i přes silnou konkurenci toto duo vybojovalo a Verča Řehořová a Růženka Kunstýřová tak stanuly na stupních vítězů po boku několikanásobných mistryň světa Terri Walshové a Lisette Krolové, které porazily o více jak 7 bodů! Naopak další dvojice Táňa Vovsová a Tereza Zámostná si příliš nevěřila, o to větší pak bylo její překvapení, když stanula vedle zmíněných dvojic na stupni vítězů s bronzovými medailemi na krku.

Poslední kategorií pak byla nejoblíbenější kategorie - Ženy, ve které je dlouhodobě velice silná konkurence, což se projevilo také ve výsledcích, kde rozhodovaly doslova desetiny bodu. S napětím se očekávalo vystoupení Růženky Kunstýřové, která ve světovém žebříčku byla čtvrtá. Již během vystoupení, kdy Růženka svým neuvěřitelným výkonem strhla celou halu, která ji po celou dobu jejího vystoupení podporovala nadšeným tleskáním zakončeným standing ovation, bylo zřejmé, že medaili si za tento výkon domů přiveze. Po oznámení výsledku bylo jisté, že Růženka v kategorii Žen předvedla nejlepší výkon a k jedné zlaté medaili si tak přidala ještě další zlato.

„Výkony všech soutěžících byly neuvěřitelné, jak dokazují i výsledky, a je tak vidět, že celá česká reprezentace pracovala jako tým a všem dokázala, že je nejlepší na celém světě – jak podle výkonů, tak podle počtu získaných medailí. Česká republika si celkem připisuje 3 zlata, 1 stříbro a 1 bronz“, říká Olga Marešová, předsedkyně Czech pole and aerial sports federation.

Pole dance - mistrovství světa
Zdroj: oficiální zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Neskutečná jízda! Tahle tanečnice u tyče vás uhrane. Podívejte se na video!

Pole dance je nejen v České republice jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů. Svědčí o tom množství nově vznikajících studií po celé republice i rostoucí počet účastníků domácí soutěže. Pokud vás pole dance blíže zajímá, v srpnu pro vás TN.cz chystá další z exkluzivních živých přenosů.