Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.1. 2018 21:09
Papež v Chile

Divoká cesta papeže Františka! Srážka s koněm a svatba v letadle

Zdroj: TV Nova

Cesta papeže Františka po Chile je plná mimořádných událostí. Po příjezdu po něm během jízdy v papamobilu hodil demonstrant noviny, pak jeho papamobil splašil koně, který srazil policistku a nakonec papež oddal za letu papežským speciálem letušku a stevarda, kterým svatbu překazila živelná katastrofa.

Během prvního dne návštěvy papeže v Chile zasáhl Františka do hlavy předmět, který jeden z demonstrantů hodil oknem dovnitř papamobilu. Kamery zachytili jednaosmdesátiletou hlavu katolické církve, jak se otočil, ale dál mával davu. Podle místních médií demonstrant hodil po papežovi noviny.

 

Část Chilanů proti návštěvě Svatého otce protestuje. V zemi totiž propukl skandál se sexuálním zneužívání dětí kněžími. Ve čtvrtek pak papež ještě přilil olej do ohně, když se zastal biskupa Juana Barrosa, který je podezřelý, že měl zneužívání dětí kněžími krýt.

 

Papež prohlásil, že jakmile mu někdo přinese důkazy, tak promluví, zatím proti biskupovi ale žádné důkazy nejsou a všechna obvinění jsou jen pomluvy.

 

Po mši ve městě Iquique ve čtvrtek papež překvapil, když nechal zastavit svojí kolonu, aby pomohl zraněné policistce. Pod příslušnicí jízdní policie se splašil kůň, když kolem projížděl papež. Řidič papamobilu prudce strhnul řízení, aby se padající ženě vyhnul.

 

14

GALERIE: Papež František oddal letušku a stevarda na palubě letadla

Zdroj: Profimedia

Papež František oddal letušku a stevarda na palubě letadla - 1

Hodnocení:

 

František pak požádal, aby vůz zastavit, šel se sám přesvědčit, jak na tom zraněná policistka je. Ženu utěšoval a zůstal u ní až do příchodu záchranářů.

 

Při cestě letadlem chilských národních aerolinií LATAM pak potěšil pár stevardů. Paula Podest Ruizová a Carlos Ciuffardi Ellorriaga teď mohou říct, že je oddal přímo Svatý otec a že jsou prvním párem, který měl svatbu v letadle převážejícím papeže.

 

Stevard a letuška seděli vedle papeže při společném focení před letem. Papež se páru zeptal, jestli jsou oddaní. Carlos Františkovi vysvětlil, že jsou oddáni jen civilně. Kvůli zemětřesení v roce 2010 museli Carlos a Paula zrušit církevní sňatek, protože kostel, kde se měli brát, byl zničen.

 

 

Papež se páru zeptal, jestli chtějí, aby je oddal. Jako svědek posloužil výkonný ředitel aerolinií. Kardinálové, kteří s papežem cestovali, zatím na hlavičkovém papíru aerolinií připravili oddací list. Papež, manželé a svědek jej pak podepsali.

 

Novomanželé pak od papeže dostali jako svatební dary růžence. Podle televize CNN František uvedl, že doufá, že netradiční svatba za letu bude motivovat mladé páry po celém světě k tomu, aby uzavíraly sňatky.

vbo TN.cz
Reklama