Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 12:43
Slavíte?

Dnes je Den ženského orgasmu! TIPY, jak ho dosáhnout i zlepšit

Milenci
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Mezinárodní den má v současné době kdeco. Věděli jste ale, že existuje i mezinárodní den ženského orgasmu? Slaví se právě 8. srpna! Přečtěte si, jak vznikl, i tipy na to, jak vyvrcholení dosáhnout.

Za neobvyklý svátek vděčíme radnímu z brazilského města Esperantina. Ten se rozhodl věnovat jeden den ženskému orgasmu jako kompenzaci za "sexuální dluh" vůči vlastní manželce. Z Brazílie se mezinárodní den rychle rozšířil do okolních zemí a poté i do Evropy.

 

Ještě před sto lety přitom většina lidí ani netušila, že ženy vůbec mohou prožívat vyvrcholení. To vědci potvrdili až v 60. letech, kdy také odstartovala sexuální revoluce. Farmaceutické firmy navíc začaly vyrábět antikoncepční pilulky, a tak si mohly ženy konečně sex pořádně užít.

 

Z pohledu vědy ale neexistuje pro ženský orgasmus jednoduché vysvětlení. Není potřeba k reprodukci tak jako ten mužský a nevyvoláte ho zrovna snadno. Podle některých studií ale posiluje vztah k partnerovi.

 

 

S tím souvisí i předstírání orgasmu. V nedávném průzkumu se k občasnému předstírání přiznalo 70 % Češek, většina z nich proto, aby potěšila partnera, případně aby sex urychlila. Abyste už příště předstírat nemusely, připravili jsme pár tipů, jak orgasmu dosáhnout.

 

1. Dejte si načas s předehrou. Čím delší a důkladnější, tím lepší.

 

2. Většina žen dosáhne orgasmu stimulací klitorisu a vaginy zároveň. Milenec by se měl tedy partnerce dotyky a laskáním věnovat i při pohlavním styku.

 

3. Důležitá je také sexuální poloha. Podle rozsáhlé studie amerických vědců zvyšuje pravděpodobnost ženského orgasmu pozice a úhel, jímž do vaginy penis vstupuje. Ideální je úhel 30 až 45 stupňů a misionářská poloha.

 

4. Napomoci orgasmu samozřejmě může i sama žena. Uvolněte se a přestaňte se stresovat tím, jestli vyvrcholení dosáhnete. Podle výzkumů si navíc sex více užijí ženy, které jsou sebevědomé a otevřené novým zážitkům.

 

5. Intenzivnějšímu a snadnějšímu orgasmu napomáhají i tzv. Kegelovy cviky. Jak na ně, čtěte zde.

epa TN.cz