Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2016 21:01
Varování meteorologů

Sníh v Česku ztěžoval dopravu. Předpověď počasí na další dny

Zdroj: TV Nova

Varování před silným sněžením, které pro úterý vydali meteorologové z ČHMÚ, se ukazuje jako opodstatněné. Problémy mají řidiči především na Vysočině, hůře se jede i po dálnici D1.

Varování meteorologů před vytrvalým sněžením bylo původně vyhlášeno pro celou Vysočinu a okresy Benešov, Kutná Hora, Chrudim a Svitavy. 


V úterý ráno už ČHMÚ varování rozšířil kromě již jmenovaných oblastí i na celý Pardubický a Královéhradecký kraj. Podle výstrahy může na některýchh místech napadnout až 15 centimetrů čerstvého sněhu.


Před druhou hodinou odpoledne meteorologové zpřesnili a rozšířili výstrahu před novým sněhem znovu. A navrch "přihodili" varování před náledím, které se může tvořit od dnešního večera až do středečního rána. Výstraha tak nyní platí nejen pro Vysočinu, Pardubický a Královéhradecký kraj, ale také pro celý Jihočeský, Plzeňský a jižní část Středočeského kraje. Postiženo má být podle ČHMÚ i Brněnsko a Blanensko.
 


On-line reportáž

Dopravní situace 8. března

13:45

Meteorologové zpřesnili a rozšířili výstrahu před novým sněhem a navrch "přihodili" varování před náledím, které se může tvořit od dnešního večera až do středečního rána. Výstraha tak nyní platí nejen pro Vysočinu, Pardubický a Královéhradecký kraj, ale také pro celý Jihočeský, Plzeňský a jižní část Středočeského kraje. Postiženo má být podle ČHMÚ i Brněnsko a Blanensko.

13:30

Vše nasvědčuje tomu, že situace na silnicích se uklidňuje, podle informací portálu Dopravniinfo není na D1 už ani jedna nehoda a klid je i na zbytku Vysočiny, kterou sněžení zasáhlo asi nejintenzivněji. 

12:00

V příštích dnech by podle předpovědi sněžit už jen slabě a jen na horách. V nížinách ovšem minimálně ve středu ráno hrozí ledovka a námraza.


Sněhový příval už v úterý ráno začal dělat problémy na silnicích. Silničáři upozorňovali, že dálnice D1 je mezi 130. až 180. kilometrem obtížně sjízdná, protože na dopravní tepně leží rozbředlý sníh.V devět hodin ráno byly jen na D1 hlášeny hned čtyři dopravní nehody - jedna na 140. kilometru u Velkého Meziříčí a další tři mezi exity 168 a 178 u Brna.


"Od dnešních 6.00 hodin ranních do současné doby - tedy do 9.00 hodin - jsme v našem kraji přijali oznámení o 25 dopravních nehodách, které souvisejí s klimatickými podmínkami. Převážná většina nehod se obešla bez zranění," řekla TN.cz mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.


Sněží i u vás? Stali jste se svědky dopravní nehody zapříčeněné sněhem? Pošlete nám fotky na adresu zpravy@nova.cz. Děkujeme!


Meteorologové navíc po deváté hodiny ráno výstrahu před sněhem rozšířili i na okolí Brna, Brno samotné a Blanensko. Až do poledne tu každou hodinu napadnou tři centimetry sněhu.
 


Doprava ovšem nevázne jen na D1 - problémy a zpoždění hlásili ráno řidiči i v Praze i na dálnici D5. Na Chrudimsku se dopoledne začaly tvořit i sněhové jazyky."Od druhé poloviny noci sněží ve východních Čechách. V ranních hodinách se vydatné sněžení rozšířilo na Pardubicko a do Královéhradeckého kraje, kde místy do dopoledne napadlo až 12 cm sněhu. Během dopoledne se budou srážky rozšiřovat i na západ území – bude se převážně jednat o sněžení. Ve východních Čechách se bude místy vyskytovat sněžení trvalé a napadne dalších 10 cm sněhu," řekla TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.


Ve středu už by podle předpovědi sice sněžit nemělo a i mraky se mají protrhat a vydržet tak až do víkendu, ale hrozí pro změnu ledovka a námraza vzniklá právě ze zbytků dnešní sněhové nadílky. 


A jak přesně bude v příštích dnech? Ve středu bude oblačno až zataženo, na severovýchodě republiky ojediněle mrholení, nad 800 metrů slabé sněžení. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě Moravy až 10 °C, v 1000 m na horách
kolem 0 °C.


Ve čtvrtek bude většinou zataženo nízkou oblačností, zpočátku ojediněle, později místy polojasno. Ojediněle slabý déšť, v polohách nad 800 m sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při malé oblačnosti až -6 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 4 °C. 


Podívejte se na aktuální předpověď počasí

Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

Zákaz sněhuláků! Podporují chtíč, tvrdí duchovní

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.3. | 10:15 roko-lanek
11
Kdo nedokaže jezdit na sněhu tak by mněl vratit řidičak.
8.3. | 14:52 Markéta Michalisková
-2
Předpovědím už nelze věřit. Pokaždé něco jiného,ikdyž na druhou stranu,počasí ...
8.3. | 21:37 allanaldik
0
silnicari byly zase plne pripraveni na vse, jen ne na ten sníh.
8.3. | 17:29 Miroslav Hanko
-1
svarcováerika01,ale copák u vás na dvorku nechumelilo?u nás ano.
8.3. | 16:28 r126pkp
1
8.3. | 14:56 Markéta Michalisková: Silničáři většinou zaspí.Oni nezaspí je nic nenutí řešit to včas. Není to tak dlouho co uvedl jeden ze zástupců údržby silnic a dálnic, že jim zákon ukládá "zmírňovat následky zimy ne zajišťovat sjízdnost", takže pod pojmem "zmírňovat" si ...
8.3. | 14:57 svarcovaerika0123
1
Ale paní Honsová, zase to nevyšlo, Kdypak to uhádnete? Jděte na pracák a nekecejte bludy.
8.3. | 14:56 Markéta Michalisková
0
A co se týče řidičů,ikdyž přizpůsobí jízdu stavu vozovky,neznamená to,že se nic nemuže stát. Komentáře typu pokud neumějí jezdit na sněhu,at vrátí řidičák sou dost blbý. Mužu jezdit jak bůh,stejně se karambolu třeba nevyhnu. U každého jiné. Blbci co jezdí jak hnupi,ti by papíry měli vrátit
8.3. | 14:52 Markéta Michalisková
-2
Předpovědím už nelze věřit. Pokaždé něco jiného,ikdyž na druhou stranu,počasí se muže měnit z minuty na minutu. Silničáři většinou zaspí,situaci řeší až když nastane,ale nemohou být také vševědoucí,nechcu se jich zastávat, Některé komentáře tu týkající se řidičů,sou opravdu k pobavení.
8.3. | 13:24 r126pkp
0
Všichni kdo jste dnes bourali na sněhu jste viníky jelikož jste nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky. Je ti co by se měli o stav a sjízdnost vozovek starat jsou nevinní, oni totiž za svou práci nemají žádnou zodpovědnost.
8.3. | 12:16 r126pkp
9
Na Česko se hustě sype sníh: To je nějaká vesnice? Když nejste schopni napsat kde, tak raděj nepište nic. Česko je velmi široký pojem. Tomu říkáte profesionální předpověď počasí? Ono je to tak nejjednodušší žejo.
8.3. | 10:15 roko-lanek
11
Kdo nedokaže jezdit na sněhu tak by mněl vratit řidičak.
8.3. | 09:57 r126pkp
7
Zrušte tu neschopnou zimní údržbu silnic. Vždy čekají až nastanou problémy. Ať už padá sníh na celém území, nebo jen někde vždy je to stejný a v technice to určitě není. Je to jen v lidech.