Aktualizováno 4.10. 2017 21:22
Kandidát na prezidenta

Do boje o Hrad se hlásí bývalý diplomat Fischer. Podpisy prý má

Zdroj: TV Nova

Další zájemce o prezidentské křeslo. Bývalý velvyslanec Pavel Fischer prý získal podpisy deseti senátorů. Padesátiletý bývalý diplomat je ředitelem organizace, která se zabývá výzkumy veřejného mínění a působí i jako poradce pro strategické a bezpečnostní otázky pro vládní i nevládní organizace.

Současný ředitel agentury STEM Pavel Fischer chce kandidaturu oficiálně oznámit ve čtvrtek na tiskové konferenci. Fischer je bývalým poradcem exprezidenta Václava Havla, ale pracoval i v diplomacii jako velvyslanec ve Francii a Monaku.

 

Podporu senátorů mají údajně už i místopředseda horní komory Jaroslav Kubera a Karel Štogl, bývalý šéf kabinetu premiéra Rusnoka. Další kandidáti - Jiří Drahoš, Michal Horáček nebo Miloš Zeman se spolehli na občany, od kterých už získali potřebných 50 tisíců podpisů.

 

Mezi desítkou senátorů, kteří měli údajně Fischera v jeho kandidatuře podpořit jsou například Petr Šilar,Jan Horník nebo Tomáš Czernin.

Že nasbíral dostatek podpisů, tvrdí i podnikatel Vladimír Boštík. Mezi další kandidáty patří například lékař Marek Hilšer, exšéf automobilky Vratislav Kulhánek, předseda zbrojařské asociace Jiří Hynek, hudebník Petr Hannig, podnikatel Igor Sládek nebo Miroslav Sládek.

 

K dnešku se tak o post prezidenta uchází asi dvě desítky kandidátů.Na podání kandidátních listin ale mají případní uchazeči čas ještě do 7. listopadu. Při první přímé volbě v roce 2013 bylo uchazečů celkem dvacet. K volbě jich bylo nakonec připuštěno pouhých devět.

pez, Klára Pospíšilová TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34191 lidí.
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům