Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2018 21:16
Ochlazení je tu

Do Česka vtrhla ta pravá zima! Bude sněžit, teploty klesnou k -15

Zdroj: TV Nova

Milovníci zimy se mohou radovat. Do Česka přišlo ochlazení, denní teploty klesnou pod nulu a sněžit bude i v nížinách. Mrazivý bude zejména konec příštího týdne, kdy mohou noční teploty spadnout až na -15 stupňů.

Pokud máte rádi pořádnou zimu a už vás unavovaly nízké teploty, přichází váš týden. Do Česka totiž s víkendem vtrhlo ochlazení. "Mezi tlakovou níží nad severovýchodní Evropou a tlakovou výší nad Skandinávií bude zesilovat přiliv studeného vzduchu od severovýchodu," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

V sobotu by měly ještě na některých místech vydržet teploty nad nulou, v neděli ale klesnou pod tuto hranici. Přidá se také sněžení, napadnout několik centimetrů by mělo i v nižších polohách. Noční teploty budou pravidelně padat na -10, někdy i -15 stupňů.

 

V sobotu bude oblačno až zataženo, přes den se zejména v Čechách může vyjasnit. Ojediněle se objeví sněhové přeháňky, zejména na horách. Postupně se ale mohou i v nižších polohách vyskytovat smíšené srážky. Večer dejte na cestách pozor na náledí. Teploty vyšplhají na 1 až 5 °C.

 

 

Také na neděli ČHMÚ předpovídá oblačno až zataženo. Sněhové přeháňky už se ale objeví na většině území, na horách bude sněžení trvalejší. Noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, ty denní se budou pohybovat kolem nuly.

 

I v pondělí má být oblačno až zataženo, přechodně se místy vyjasní. Znovu se dočkáme sněhových přeháněk. V noci teploměr ukáže -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Přes den vystoupají teploty jen na -2 až +2 °C.

 

V úterý se obloha rozjasní a meteorologové předpokládají další sněhové přeháňky. Denní teploty nestoupnou nad nulu, bude -4 až 0 °C. Ty noční klesnou k -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -12 °C.

 

 

Také na středu předpověď hlásí oblačno až polojasno. Zejména na jihu a na východě bude sněžit trvaleji a vydatněji. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, ojediněle kolem -13 °C. Nejvyšší denní -4 až 0 °C.

 

Výhled na konec týdne předpokládá znovu oblačno, postupně polojasno. Místy se mohou vyskytovat sněhové přeháňky, trvale sněžit bude spíše ve vyšších polohách. Noční teploty klesnou k -5 až -10 °C, ojediněle i k -15 °C. Denní se stále budou pohybovat kolem nuly, o víkendu by se mělo znovu oteplit.

epa TN.cz
Reklama