Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
bez známky

Dobrá zpráva! Na části dálnice D1 možná budeme jezdit zadarmo

Poplatky na dálnicích
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Část dálnice D1 by mohla být zadarmo (ilustrační foto)

Praha vyzve ministerstvo dopravy, aby se v úseku dálnice D1 mezi exitem 12 a hlavním městem trvale nemusely platit dálniční poplatky. Dnes o tom rozhodli pražští radní. Jízda po tomto úseku dálnice před metropolí je nyní bezplatná v souvislosti s rekonstrukcí ulice Přátelství. Jde však zatím o dočasné opatření.

"V případě znepoplatnění uvedené části dálnice D1 se výrazně sníží dopravní zatížení nejen na ulicích Černokostelecká, Přátelství a Kutnohorská, ale i na všech přilehlých," píše se v přijatém dokumentu. Magistrát dopravní situaci na jihovýchodě Prahy konzultoval s dotčenými městskými částmi.

 

Úsek mezi Modleticemi a Prahou už nyní zdarma je, a to v souvislosti s celkovou rekonstrukcí ulice Přátelství, která vede mezi Říčany a Uhříněvsí. Většina řidičů podle magistrátu jako objízdnou trasu zvolila právě D1, což vedlo k uvolnění páteřních komunikací i dalších silnic v oblasti. Stejnou trasu využívají i řidiči jedoucí směrem od Říčan.

 

Oprava ulice Přátelství by měla skončit letos v listopadu, původně měla trvat až do prosince. Ulice je páteřní komunikací pro osobní automobily i nákladní dopravu mířící na velké překladiště Metrans v Uhříněvsi. Osobní a kamionová doprava v současnosti uzavřenou komunikaci objíždí právě po D1, kamiony mířící do překladiště pak pokračují dále přes Jižní spojku. Na nákladní dopravu si dlouhodobě stěžují obyvatelé Spořilova, Praha zvažuje nějakou variantu zákazu vjezdů kamionů do metropole.

 

 

Některé dálniční úseky kolem Prahy už zdarma jsou. Ministerstvo dopravy k tomuto kroku přistupuje obvykle u komunikací, které slouží jako obchvaty velkých měst. Loni proto schválilo zrušení povinnosti plateb u úseků dálnic D6, D7, a D11. 

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

13.6. | 16:20 stanislav7777
2
Náhlasit nevhodný komentář
Myslim si ,že všechny dalnice v opravě ,by měly být bey myta!Ve všech městech kde prochazí dalnice městem taky!
13.6. | 13:19 x x
2
Náhlasit nevhodný komentář
tak rozkopáno a nyní vyjedou sváteční důchodci co řídí jednou mesicně , no to bude pocuc:-)))))))))))
13.6. | 13:11 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vic jak 60% je rozkopana,jizda po teto casti je uzasne pohodova, bud se jede krokem nebo se parkuje. a vsude pro jistotu radary ktere jsou nastaveny pod limit znacek ty maj 80tku a radar70tku aby se platilo za vse ikdyz neprekrocite povolenou rychlot.dalnice.radary.policejni auta nekdo musi zaplatit
13.6. | 11:07 Petr Kelenda
4
Náhlasit nevhodný komentář
Paráda!Možná bude zdarma kousek panelové dálnice u Brna.Je to perfektní masáž pro auto jet po panelovce 130 km/h.Dík,poslanci.Už vím,kde si mohu zdarma rozbít vozidlo.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme