Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2016 20:49
Soud nebude

Učitelka hlídala žáky ve sprše! Ředitel ji vyhodil, rodiče podpořili

Zdroj: TV Nova

Státní zastupitelství smetlo ze stolu trestní oznámení, které podal ředitel základní školy v Tršicích na Olomoucku na učitelku za to, že při sprchování dohlížela na své žáky. Kantorky se zastali i rodiče údajně zneužitých dětí.

Trestní oznámení podal ředitel ZŠ Jaromír Vachutka na učitelku Vandu Fabianovou za to, že na škole v přírodě se zavírala v úmývárně s malými žáky.


Podle ředitele šlo o sexuální obtěžování. Fabianová se ovšem bránila, že prostě chtěla děti hlídat. Učitelky se nejdříe zastali rodiče dětí a nyní i okresní státní zastupitelství, které se trestním oznámením odmítlo jakkoli zabývat.


Vachutka, který podle obyvatel Tršic, se kterými mluvil reportér TV NOVA, vyštval ze školy už víc pedagogů, učitelku hned po návratu ze školy v přírodě ze školy vyhodil.


A i poté, co žalobci jeho oznámení smetli pod stůl jako vycucané z prstu, odmítá oblíbenou učitelku znovu zaměstnat. To ovšem Fabianové vadit nemusí, protože získala práci v sousedních Doloplazech, kde žije.O její oblíbenosti mezi žáky a rodiči jasně hovoří i to, že čtrnáct z osmnácti údajně zneužitých žáků za ní bude od nového školního roku dojíždět do nové školy. Pro víc už nebylo místo.


Za to ředitel Vachutka má opačný problém - rodiče ho mají plné zuby a dokonce zorganizovali petici, která žádá jeho odvolání. Je na ní už skoro tisíc podpisů.

pez, Zdenek Čík TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.8. | 15:50 hajnej53
37
Ach jo, je to těžký..., co je správně? a/Pohladíte dítko, které vás pustilo ...
13.8. | 12:38 nikulita
-2
Beny Radelin:presne tak
27.8. | 06:00 igornepil
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nyní by se média měla zajet podívat do Tršic! Pan ředitel představil novou zástupkyni a není jí nikdo jiný než paní učitelka, která křivě obvinila Vandu Fabiánovou ze sexuálního obtěžování! Tohle už je do očí bijící.
13.8. | 16:01 Eva Pospíšilová
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jak by tedy reagoval ředitel, kdyby se děcku něco stalo? Opaření, úraz atd. Proč mi on připadá jako narcis?
13.8. | 12:38 nikulita
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Beny Radelin:presne tak
13.8. | 08:16 Štefan Nemeth
4
Náhlasit nevhodný komentář
Občané Tršic, v příštích volbách ukažte zastupitelům obce, že zákonný důvod na neschopnost nepotřebujete, nevolte už nikoho z nich!
13.8. | 08:15 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Občané Tršic, v příštích volbách ukažte zastupitelům obce, že zákonný důvod na neschopnost nepotřebujete, nevolte už niko z nich!
12.8. | 18:22 Beny Radelin
10
Náhlasit nevhodný komentář
kamjsemtovlez: ty seš ale bl..píp..b kdyby se někomu z těch dětí něco stalo, tak tady budeš první pištět - jak to že je nikdo nehlídal. Na rozdíl od tebe jsou na světě i normální myslící lidé. Máš asi mindrák, že tě učitelka nechtěla
12.8. | 16:39 Benito Juarez
3
Náhlasit nevhodný komentář
A co kdyby to bylo obráceně?Co kdyby pan učitel dohlížel v zamčené sprše na své žákyně? ☺☺...Otázkou samozřejmě je, jaká je skutečnost.Například,zda ti žáci byli opravdu pouze chlapci.
12.8. | 15:50 hajnej53
37
Náhlasit nevhodný komentář
Ach jo, je to těžký..., co je správně? a/Pohladíte dítko, které vás pustilo sednout = pedofil, b/podrbete psa uvázaného a kňučícího před obchodem = zoofil, c/ pochválite odbormíky v EU = blbec