Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.9. 2017 20:52
zásah hasičů

Domov pro seniory zachvátily plameny, hasiči evakuovali 62 lidí

Zdroj: TV Nova

Noční požár domova pro seniory ve Slezské Ostravě zaměstnal moravskoslezské hasiče. Z budovy muselo být evakuováno celkem 62 lidí, osm z nich muselo být ošetřeno na místě, další dva převezli záchranáři do nemocnice.

Hlášení o požáru střechy pečovatelského domu ve Slezské Ostravě přišlo na tísňovou linku před 21. hodinou. Oheň byl viditelný už z dálky.

 

"Do Bohumínské ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Přívoz, Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice," přiblížil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Hasiči z pečovatelského domu vyvedli celkem 62 lidí, osm z nich ošetřili záchranáři přímo na místě, další dva lidi odvezli do nemocnice.

 

Oheň zničil gumoplastovou střešní krytinu i s polystyrenovým zateplením pod ní na části střechy, díky rychlému zásahu se nestihl rozšířit na celou střechu. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu do půl hodiny po příjezdu.

 

 

"Po uhašení se mohli senioři vrátit v doprovodu zasahujících zpět do svých pokojů, s výjimkou pokojů v nejvyšším patře, zasažených hasební vodou. Osoby z nejvyššího patra byly přemístěny na jiné pokoje v rámci DPS," doplnil Kůdela.

klma TN.cz