Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2017 12:20
galerie zásahy v Holešovicích

Nejprve začala hořet budova, pak záchranáři spěchali do školy!

Zdroj: TV Nova

Hasiči v pražských Holešovicích ve čtvrtek bojovali s plameny, které vyšlehly z administrativní budovy v Argentinské ulici. Podle prvních zpráv začala hořet uskladněná izolace, jednotky evakuovaly jednoho muže. A museli zasahovat i záchranáři. Studenti nedaleké školy si totiž stěžovali, že se jim udělalo špatně.

"V Argentinské ulici hoří na stavbě administrativní budovy. Jedná se o požár uskladněné izolace," potvrdil TN.cz před půl jedenáctou mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

16

GALERIE: Požár na stavbě administrativní budovy v Praze

Zdroj: Twitter, Hasiči Praha

Požár na stavbě administrativní budovy v Praze - 1

Hodnocení:

 

Na místo vyrazily dvě jednotky hasičů. "Pracujeme na tři C proudy," dodal mluvčí. Hasiči museli přispěchat na pomoc jednomu z jeřábníků, kterého evakuovali. Proč izolace začala hořet, zatím není jasné.

 

 

V současné době je požár pod kontrolou. Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat, co  přesně požáru předcházelo.

 

 

V souvislosti s požárem v Holešovicích museli zasahovat i záchranáři. Ti byli potřeba na nedaleké obchodní akademii v ulici Jablonského kvůli podezření, že se několik studentů nadýchalo kouře.

 

"Na místo jsme vyslali i speciální vůz Atego," sdělila TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová s tím, že tento terénní vůz je vybavený i kyslíkovými přístroji a při požárech tudíž velmi často využívaný.

 

Záchranáři ošetřili sedm lidí, čtyři z nich raději převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Podle Poštové sice přístroje neukázaly, že by se studenti nadýchali kouřem, bolela je ale hlava a dělalo se jim zle, raději je proto zkontrolují lékaři.

lud TN.cz