Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 4. 2017
Střepiny

Dovolená: Tipy, jak cestovat pohodlně, rychle a levně!

Levná dovolená
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Duben sotva začal a cestovní kanceláře hlásí, že nejoblíbenější destinace a termíny už mají skoro vyprodáno. Nabízí se tedy možnost zařídit si letošní dovolenou na vlastní pěst. Jak se podívat letecky do Paříže za necelých 500 korun nebo kde najdeme krásné dosud neobjevené pláže ?

Pokud patříte mezi ty, kteří si letos svůj vysněný zájezd koupit nestihli, jde to i bez cestovky. Na vlastní pěst k moři se kromě tradiční Itálie a Chorvatska v posledních letech dost Čechů odhodlá objevovat i dosud nepoznané.

 

"Zeměmi, které jsou nedaleko od Česka je Albánie nebo Černá Hora, kam míří Češi stále častěji nejen na tu poznávací párovací dovolenou, ale stále častěji i s dětmi na tu klasickou rodinnou dovolenou," potvrzuje Jan Osúch, mluvčí Asociace CK.

 

 

Stále populárnější a taky levnější je pro páry i rodiny s většími dětmi dovolená v Evropských metropolích. Na co bychom neměli při plánování zapomenout?

 

Výběr termínu

Vyplatí se zjistit si, kdy mají v naší vysněné destinaci školní prázdniny i kdy jsou tam státní svátky. Ideální je být aspoň trochu flexibilní a to dnem a třeba i místem odletu. Vyplatí se porovnávat ceny různých dopravců, k čemuž dobře poslouží třeba některý z internetových srovnávačů.

 

 

My, co jsme ale na léto začali myslet až když i u nás venku začalo hřát slunce, můžeme zkusit štěstí u nabídky na poslední chvíli, ale to už je trochu adrenalinová zábava. Anebo třeba i zvolit jinou dopravu.

 

TN.cz/vem