Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2017
výhodné cestování

Dovolená s dětmi je nejlepší v září! Tyto zájezdy mají úplně zdarma

Rodinná dovolená
Zdroj: Profimedia
Na dovolenou s dětmi vyrazte v září!

Čím dál více rodin s malými dětmi volí variantu cestování do zahraničí na podzim. Pláže jsou volnější a i ceny příznivější.

Výhody jsou poměrně jasné - lidí je méně, moře je ještě vyhřáté a doprava není přetížená. Do Čechy oblíbených a často vyhledávaných destinací v Evropě se lidé dostanou rychleji a snáz. Menší nevýhodou může být jen to, že dny už jsou na podzim o něco kratší.

 

 

"Mezi Čechy nejvíce navštěvované evropské destinace v září a říjnu patří hlavně Řecko. Oblíbeny jsou řecké ostrovy Rhodos, Kréta, Kypr a Ischie díky svým termálním ostrovům. K dalším turisticky vyhledávaným státům se řadí také Bulharsko, kde bývá hezky po celé září," uvádí ředitel cestovní kanceláře Alexandria Petr Šatný.

 

K tomu, v čem vidí největší plus klienti, kteří cestují s dětmi, dodává: "V některých destinacích už v tomto období není nesnesitelné vedro, které bývá pro malé děti často náročné. Dají se také lépe sehnat pokoje 2+2 se dvěma přistýlkami, které jsou pro rodinu ideální. V hlavní sezóně jsou o takové pokoje vždy největší boje."

 


Rodiny v září často navštěvují také další oblíbené státy, jako je Chorvatsko, či Itálie. Jedinou nevýhodou těchto destinací na podzim mohou být o něco nižší teploty, než jsou například právě v Řecku, kvůli jejich severnější poloze. Díky volnější dopravě v tomto období jsou však pro většinu cestovatelů vhodnou volbou. 

 

Dítě navíc může jet na zájezd úplně zadarmo a často dostane bezplatně také stravu. Na nabídky zájezdů, které děti nebudou stát ani korunu, se podívejte v tabulce.

Zájezdy, které mají děti úplně zadarmo

ten TN.cz