Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2017 13:42
tipy na dovolenou

Dovolená v zahraničí zlevňuje! Za které destinace zaplatíme nejmíň?

Zdroj: TV Nova

Češi stále více míří do zahraničí. Jen loni podnikli přes 4 miliony cest. A analytici mají dobrou zprávu - za dovolenou letos oproti loňsku ušetříme. Pobyty ve většině destinací totiž zlevňují.

Oproti loňskému roku zlevní až desítky nejpopulárnějších zemí. Nejvíce to lidé pocítí v Egyptě, Turecku a Tunisku. Levněji než v tuzemsku ale nakoupíme pouze ve třech zemích, a sice v Bulharsku, Turecku nebo Maďarsku.

 

Úplně nejlevnějí je v Bulharsku, kde za českých tisíc korun pořídíme zboží nebo služby v hodnotě 1370 korun. Naopak nejdražší destinací je Francie a Rakousko.

 

Podle cestovních kanceláří je vidět, že český turista preferuje známé a bezpečné prostředí a stejně jako loni i letos budeme preferovat spíše cesty za mořem a plážemi. Prvenství nejoblíbenější země bude letos držet Chorvatsko, předstihlo tak loňského vítěze Slovensko. Důležité je také zmínit, že turistická centra a hlavní města bývají vždy dražší než periferie.

 

 

A jaké jsou tipy, jak co nejlépe finančně hospodařit během zahraničních cest? Odborníci radí, aby s sebou lidé nevozili zbytečnou hotovost. Například dovolenou po Egyptě je možné zvládnout jen s kartou. Cestovatelé by pak také neměli nosit všechny peníze v jedné peněžence.  

mom/Lucie Heřmanská TN.cz

Diskuze

26.4. | 16:38 nichts obernichts
6
Náhlasit nevhodný komentář
Pro ty, kteri to jeste nevi: Dnes za rozbresku zatklo 8.500 Erdoganovych policistu pres 1.000 jeho dalsich tzv. "nepratelu = nepritelu" ... Stalo se tak ve vsech 81 provinciich, cili v celem Turecku a to ve stejnou dobu ... Vive Erdogan, Vive Turecko!
26.4. | 16:19 nichts obernichts
7
Náhlasit nevhodný komentář
"Oproti loňskému roku zlevní až desítky nejpopulárnějších zemí. Nejvíce to lidé pocítí v Egyptě, Turecku a Tunisku. " - jak prekvapive. A zajezdy budou prevazne all included, vcetne one-way letenky. Tip pro sebevrahy: KLDR. Na to se jeste zadna cestovka nezamerila?
26.4. | 16:15 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak letos dáme zrovna to Slovensko.
26.4. | 15:11 kimy69
5
Náhlasit nevhodný komentář
Egypt, Turecko a Tunis ? Neprůstřelnou vestu sebou....