Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2017 17:49
Předali je policii

Drama na palubě! V letadle do Brna řádili agresivní cestující

Cestující nastupující do letadla Travel Servisu
Zdroj: Profimedia

Nepříjemné chvíle zažili v pondělí večer cestující vracející se z Kanárských ostrovů do Brna. Dva pasažéři začali být během letu společnosti Travel Service agresivní a odmítali respektovat pokyny posádky. Piloti dokonce zvažovali neplánované přistání ve Francii.

S tím, co během letu z ostrova Tenerife na brněnské letiště zažila, se TN.cz svěřila jedna z cestujících. "V první řadě se objevil jakýsi výtržník. Pilot dokonce zvažoval nouzové přistání ve Francii. Letušky se toho pasažéra neustále snažily uklidnit, aby let mohl pokračovat," napsala žena, která si nepřála uvést své jméno.

 

Podle informací TN.cz bylo agresivních cestujících zhruba dvacet. Kvůli starosti s nimi neměla posádka ani čas sbírat tácy od jídla. Pilot měl dokonce cestující vyzvat aby, pokud potřebují na záchod, používaly jen ty v zadní části letadla, řekla TN.cz jedna z cestujících.

 

Incident na palubě potvrdila TN.cz také mluvčí letecké společnost Travel Service Vladimíra Dufková. "Posádka letounu řešila problém se skupinou agresivních cestujících, kteří napadali slovně a fyzicky členy posádky, nereagovali na jejich pokyny, svým chováním ohrožovali ostatní cestující a bezpečnost letu," řekla Dufková.

 

 

Podle Dufkové byli cestující, kteří dělali problémy, posádkou upozorněni, že jestli se neuklidní, letadlo přistane na nejbližším letišti. "Všichni jsme byli vystrašení a očekávali jsme, co se bude dále odehrávat. Nicméně letušky i pilot tuto situaci zvládli, za což jim chci poděkovat," popsala nepříjemné chvíle cestující, která seděla v zadní části letadla.

 

Také jste letěli v pondělí 21. 8. linkou společnosti Travel Service QS2013 z Tenerife do Brna? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz, telefon 606 09 09 09 nebo na náš Facebook

 

Letadlo nakonec doletělo až do Brna. Po přistání posádka požádala, aby si pro nejvíce agresivní cestující přišla na palubu policie. "Po příletu letadla policisté oddělili od ostatních cestujících dva muže, které označila posádka jako problémové. S oběma muži i se všemi členy posádky byl sepsán protokol o podání vysvětlení, přičemž nikdo nebyl omezen na osobní svobodě," uvedla pro TN.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

 

Šlo o Čecha narozeného v roce 1965 a o sedm let mladšího Slováka. Jeden z nich policistům řekl, že je těžce nemocný, potřebuje léky jinak bude ohrožen jeho život. Policisté mu proto přivolali záchranku, která jej ošetřila. Že by se na palubě chovali agresivně a neposlouchali pokyny posádky, oba muži svorně popírali.

 

 

"Policisté věc nadále prošetřují a v tuto chvíli zatím není jasné zda budou muži obviněni z trestného činu nebo přestupku," dodala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Alkohol podle ní roli nehrál, muži pod jeho vlivem nebyli.

 

I přes nepříjemnou zkušenost se cestující, která na případ redakci TN.cz upozornila, nebude bát dál létat. "I přes tento zážitek nebudu mít strach s Travel Service cestovat, protože jejich zaměstnanci jsou velice dobří profesionálové," dodala žena.

 

Kvůli poruše letadla museli cestující čekat 33 hodin na odlet, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dovolená jako z noční můry: Na co se připravit a jak zvládnout každou katastrofu
Překonejte obavu z létání. Jak na to?

TAJEMSTVÍ LETUŠEK: Když vysloví na palubě jedno jméno, souvisí to se SMRTÍ!

POZOR: Sdílíte fotky svých letenek na sociálních sítích? Už nikdy tuhle chybu nedělejte!

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.8. | 17:29 Milan Mašek
11
Teď by se ti lotři měli hájit, že jsou psychicky nemocní muslimové a mají ...
22.8. | 20:15 Milos Trasimi
-6
Divozenko.
23.8. | 10:17 youare86
0
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame: Čekala jsem, kdo mě chytne za slovo a vezme si jednu jedinou věc, z toho, co píšu, jenom aby mě mohl zkritizovat.
23.8. | 08:43 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Trasimi alias Bruntalsky Miloš Mihalík ma jako vzorny otec pravo moralizovat. Slepice uz nekrade. Najemne se ve squatu neplati. Vzorny obcan.
23.8. | 06:57 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
22.8. 19:07 vechtr-z-protivina: Přistáním ve Francii by pilot potrestal nejvíc sám sebe, protože by mu vypršel čas, po který mohl letět a nedostal by se včas domů, tup@ne
23.8. | 00:25 nirwana
6
Náhlasit nevhodný komentář
22.8. 19:07 vechtr-z-protivina - "Let z Kanárů do Brna netrvá ani 2 hodinky, ..." Zijete jeste v realite tzn. jste normalni? Let trva skoro 5!!! hod. Tady je videt v jakem svete zijete a jak se vam da verit, chudaku.
23.8. | 00:15 davedu25
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vypatlaní čuuraci jsou všude,neměli je pouštět vůbec do letadla jestli už byli namrdanii kurvyy !!
22.8. | 21:58 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
22.8. 19:21 youare86, rád bych Vás upozornil na to, že letadlo, když zastaví, tak spadne. A to by jistě nikdo na palubě nechtěl. Nejela jste autobusem?
22.8. | 21:51 zacotomame
-1
Náhlasit nevhodný komentář
22.8. 17:43 Jan Kotlej, kde tu jistotu bereš? Za bolševika žili v Československu samí Miroslavové Dušínové?
22.8. | 21:20 nichts obernichts
-1
Náhlasit nevhodný komentář
"Že by se na palubě chovali agresivně a neposlouchali pokyny posádky, oba muži svorně popírali." /// A proc by ne? Copak Prazsky hrad nebo nej- priklad A. Babis & spol. Nekdy Neco priznali??? "Lid" se jenom rychle uci ... a neni divu!
22.8. | 20:52 Jan Sedlacek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pozor, pozor, píšou Čech a Slovák, ale foto nikde, aby za tím nebyla nějaká kulišárna. Vid Milošku a byla jich docela velká banda, píšou asi 20 kusů.
22.8. | 20:16 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Blba.