Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2017 17:49
Předali je policii

Drama na palubě! V letadle do Brna řádili agresivní cestující

Cestující nastupující do letadla Travel Servisu
Zdroj: Profimedia

Nepříjemné chvíle zažili v pondělí večer cestující vracející se z Kanárských ostrovů do Brna. Dva pasažéři začali být během letu společnosti Travel Service agresivní a odmítali respektovat pokyny posádky. Piloti dokonce zvažovali neplánované přistání ve Francii.

S tím, co během letu z ostrova Tenerife na brněnské letiště zažila, se TN.cz svěřila jedna z cestujících. "V první řadě se objevil jakýsi výtržník. Pilot dokonce zvažoval nouzové přistání ve Francii. Letušky se toho pasažéra neustále snažily uklidnit, aby let mohl pokračovat," napsala žena, která si nepřála uvést své jméno.

Reklama

 

Podle informací TN.cz bylo agresivních cestujících zhruba dvacet. Kvůli starosti s nimi neměla posádka ani čas sbírat tácy od jídla. Pilot měl dokonce cestující vyzvat aby, pokud potřebují na záchod, používaly jen ty v zadní části letadla, řekla TN.cz jedna z cestujících.

 

Incident na palubě potvrdila TN.cz také mluvčí letecké společnost Travel Service Vladimíra Dufková. "Posádka letounu řešila problém se skupinou agresivních cestujících, kteří napadali slovně a fyzicky členy posádky, nereagovali na jejich pokyny, svým chováním ohrožovali ostatní cestující a bezpečnost letu," řekla Dufková.

 

 

Podle Dufkové byli cestující, kteří dělali problémy, posádkou upozorněni, že jestli se neuklidní, letadlo přistane na nejbližším letišti. "Všichni jsme byli vystrašení a očekávali jsme, co se bude dále odehrávat. Nicméně letušky i pilot tuto situaci zvládli, za což jim chci poděkovat," popsala nepříjemné chvíle cestující, která seděla v zadní části letadla.

 

Také jste letěli v pondělí 21. 8. linkou společnosti Travel Service QS2013 z Tenerife do Brna? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz, telefon 606 09 09 09 nebo na náš Facebook

 

Letadlo nakonec doletělo až do Brna. Po přistání posádka požádala, aby si pro nejvíce agresivní cestující přišla na palubu policie. "Po příletu letadla policisté oddělili od ostatních cestujících dva muže, které označila posádka jako problémové. S oběma muži i se všemi členy posádky byl sepsán protokol o podání vysvětlení, přičemž nikdo nebyl omezen na osobní svobodě," uvedla pro TN.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

 

Šlo o Čecha narozeného v roce 1965 a o sedm let mladšího Slováka. Jeden z nich policistům řekl, že je těžce nemocný, potřebuje léky jinak bude ohrožen jeho život. Policisté mu proto přivolali záchranku, která jej ošetřila. Že by se na palubě chovali agresivně a neposlouchali pokyny posádky, oba muži svorně popírali.

 

 

"Policisté věc nadále prošetřují a v tuto chvíli zatím není jasné zda budou muži obviněni z trestného činu nebo přestupku," dodala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Alkohol podle ní roli nehrál, muži pod jeho vlivem nebyli.

 

I přes nepříjemnou zkušenost se cestující, která na případ redakci TN.cz upozornila, nebude bát dál létat. "I přes tento zážitek nebudu mít strach s Travel Service cestovat, protože jejich zaměstnanci jsou velice dobří profesionálové," dodala žena.

 

Kvůli poruše letadla museli cestující čekat 33 hodin na odlet, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dovolená jako z noční můry: Na co se připravit a jak zvládnout každou katastrofu
Překonejte obavu z létání. Jak na to?

TAJEMSTVÍ LETUŠEK: Když vysloví na palubě jedno jméno, souvisí to se SMRTÍ!

POZOR: Sdílíte fotky svých letenek na sociálních sítích? Už nikdy tuhle chybu nedělejte!

vbo TN.cz
Reklama