Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 17:04
Dopadli ho zákazníci

V obchodě naháněli zloděje, lidé mu bránili v útěku vozíky! VIDEO

Zloděje v bratislavském obchodě zadrželi členové ochranky a zákazníci

V supermarketu v Bratislavě bylo ve středu pořádně živo. Ochranka, pokladní i zákazníci tu naháněli zloděje, který měl ukrást šest šamponů. Byl agresivní a zřejmě i pod vlivem drog, navíc kradl už dříve.

Drama se odehrálo v obchodním domě Lidl v Bratislavě. Na mobilní telefon ho natočil Marián, který zrovna v supermarketu nakupoval. Video ukazuje agresivního muže, který se snaží z obchodu utéct. Z kapes mu padají ukradené šampony i osobní věci. O případu informoval portál topky.sk.

 

"Nic nemám, nic jsem neudělal," křičí muž, zatímco se ho zaměstnanci Lidlu i zákazníci snaží zastavit. Jedna ženu mu zatarasí cestu nákupním vozíkem, zatímco jiný muž drží pachatele za tričko jednou rukou - při tom nepouští svůj nákup.

 

"V souladě se zákonem byl na osobní svobodě omezen 35letý muž. Podle dosavadních informací odcizil celkem šest kusů šamponů v celkové hodnotě 22,14 eur (necelých 600 korun - pozn. red.). S nimi chtěl následně projít přes pokladní zónu bez placení, v čemž mu bylo zabráněno," popsal pro portál mluvčí místní policie Michal Szeiff.

 

Takhle ochranka a zákazníci zadrželi zloděje:

 

 

Zatímco mezi regály zuřil boj zloděje s jeho pronásledovateli, prodavačky pokračovaly v markování nákupů. Muže nakonec po několika minutách vyvedl člen ochranky ven, kde už na něj čekala policie.

 

Marián natočil i zákrok policistů, kteří museli použít donucovacích prostředků. "Lehni si na zem! Lehni si na zem a lež," vybídají stále se zmítajícího zloděje. Ten se vymlouvá na bolest břicha, ani to ale strážníky neobměkčí.


Zásah policistů proti zloději:

 

 

Po převozu na policejní stanici muži zákona zjistili, že 35letý Marek, jak se údajný zloděj jmenuje, už byl v minulosti za krádež trestaný. Teď mu hrozí až tři roky vězení za krádež a výtržnictví. Na rozhodnutí soudu čeká ve vazbě.

epa TN.cz