Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 21:38
Zlínský kraj

Drama v Napajedlech: Střílel po exekutorech, pak se zabarikádoval

Zdroj: TV Nova

Střelba dnes vyděsila obyvatele Napajedel na Zlínsku. Dvojici exekutorů tam pistolí ohrožoval muž a dokonce po nich několikrát vystřelil. Jeho útok naštěstí skončil bez sebemenšího zranění.

Na dnešní odpoledne obyvatelé jednoho panelového domu nedaleko centra Napajedel jen tak nezapomenou. Dva exekutoři přišli k šestatřicetiletému dlužníkovi zabavit majetek. Návštěva v bytě, který až do odpoledne střežili policisté, pro ně ale skončila střelbou.

Reklama

 

"Ke zranění exekutorů nedošlo, podařilo se jim z místa utéct a přivolat policii," řekla TV Nova mluvčí zlínských policistů Lenka Javorková.

 

"Vůbec jsme netušili, co se děje. Já jsem právě odstrojovala stromek, jenom jsem vyšla na balkón a viděla jsem dům v obležení policie," řekla TV Nova jedna ze svědkyň.

 

Podle informací TV Nova je útočníkem neúspěšný kandidát z předloňských komunálních voleb v Napajedlech. Po svém útoku se v bytě zabarikádoval. Policisté s ním vyjednávali přes balkón ze sousedního bytu. Z okolních domů sledovaly neobvyklou scénu desítky lidí.

 

 

"Viděli jsme, jak někdo vyjednává na balkóně s nějakým pánem a pak už vyvedly spousty policistů pána, zavedly ho do auta a odjely pryč," popsala zásah svědkyně.

 

Ještě na balkóně podal muž policistům svoji zbraň a odemkl dveře. To, že se rozhodl řešit problémy tak neobvyklým způsobem, sousedy překvapilo. Jeho jednopokojový byt prohledali i pyrotechnici.

 

 

"Prověřili jsme nějaké předměty z hlediska, zda neobsahují nějaké nebezpečné látky nebo nástražné výbušné systémy. Nebezpečí jsme vyloučili," řekl TV Nova pyrotechnik Radek Červenka.

 

Ještě dopoledne odvezli policisté muže k výslechu. Zatím se nedá vyloučit, že skončí ve vazbě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZASTAVÍ SE VÁM SRDCE: Policajt zastřelil rodině psa, který vykoukl ze dveří, aby ho uvítal

Hrozný masakr na americké univerzitě: Zamilovaná dívka doplatila na svou víru!

vbo, Petr Zapletal TN.cz
Reklama