Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 20:36
Aukce

Dražba věcí princezny Diany nabízí i jedlý kus svatebního dortu!

Zdroj: TV Nova

Ochutnat svatební dort prince Charlese a princezny Diany je snem nejednoho fanouška britské královské rodiny. Brzy se někomu splní. 36 let starý moučník je na prodej na aukci ve Spojených státech. I po tak dlouhé době se prý dá sníst. Vydražit je možné také princeznino oblečení nebo šperky.

V krabičce, která bude k mání na aukci, se ukrývá svatební dort princezny Diany a prince Charlese. Odhadovaná cena v přepočtu nejméně 26 tisíc korun. Unikátní moučník upečený v roce 1981 je díky velkému množství alkoholu, který ho uchoval, stále jedlý. Na aukci v New Hapshiru jsou ale i předměty pro konzervativnější kupce.

 

"Máme asi 80 věcí, které Dianě patřily. Speciálními je dělá to, že jsou přímo od ní - některé darovala charitě a jiné její přátelé už dříve prodali a my jsme je dali dohromady pro nádhernou aukci," rozplývá se dražitel Bobby Livingston.

Do aukce se tak dostal třeba Dianin zápisník s francouzskými slovíčky, podepsané novoroční přání, náramek s věnováním i několik fotografií podepsaných princeznou. Na prodej je třeba i snímek, který je považovaný za skandální. Diana na něm má hlavu v klíně kamaráda a v pozadí je láhev whiskey. Pořízen byl v době, kdy princ Charles oznámil jejich zasnoubení.

 

"Je tady váza, kterou dala své kamarádce Kimmy. Pracovala s ní pro červený kříž. Myslím, že i vzhledem k hurikánům, které teď sužují Spojené státy, je dobré si připomenout, jak se princezna Diana sama rozdávala pro tolik charitativních projektů," filozofuje Livingston.

Draží se také oblečení nebo šperky a další věci z jejího dětství, dospívání nebo období, kdy už byla členkou královské rodiny. Aukce ale rozhodně není levnou záležitostí. Například saténová kabelka ze začátku osmdesátých let by se mohla vydražit v přepočtu za více než 330 tisíc korun.

pez, Ema Klementová TN.cz