Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 21:10
věci z exekuce

DRAŽBY: Kupte auto za pár tisíc! Nebo levně vybavte svůj dům

Zdroj: TV Nova

Sháníte levně osobní auto, dodávku nebo dokonce cisternu? To vše a mnoho dalších věcí od hodinek, přes nářadí a nože, až po zlaté cihličky se dá za babku vydražit na veřejných dražbách. Záleží jen na štěstí, rozvaze a šikovnosti a zajímavé kousky můžou být vaše.

Dražby představují ideální příležitost, jak si levně pořídit věci, na které bychom museli dlouhou dobu šetřit. Člověku stačí trochu štěstí, rozvahy a šikovnosti a může levně vybavit celý byt, pořídit si auto nebo přijít k zajímavým sběratelským kouskům.

 

Věci se do dražeb dostávají různými způsoby, nemusí se vždy nutně jednat o exekučně zabavené věci, jejichž prodejem chtějí exekutoři upokojit věřitele, mnohdy je ve dražbách majetek státu, obcí, krajů nebo různých úřadů.

 

Portál okdrazby.cz koncentruje nabídky movitého i nemovitého majetku, vybrat si může téměř každý, v nabídce jsou osobní auta začínající na 10 tisících, lze ale nalézt i dražší a luxusnější kusy, dodávky kolem 20 tisíc nebo tahač za 50 tisíc.

 

115

GALERIE: Dražba vozů

Zdroj: okdrazby.cz

VW Passat Variant 1.9 TDI - Nejnižší podání 12 000 kč

Hodnocení:

 

Pokud sníte o vlastním bydlení, na portálu okdrazby.cz je celá řada bytů i domů, draží se ale také pozemky, zahrady nebo třeba garáže napříč celou republikou.

 

Výhodou je elektronická dražba, díky čemuž stačí člověku jen hlídat si čas a nemusí kvůli tomu procestovat celou republiku. Je ale nutné se k dražbě přihlásit nejméně jednu hodinu před začátkem, aby mohl dražebník dražitele schválit a zároveň potvrdit přijetí dražební jistoty.

 

 

Je také vhodné nastudovat fungování systému před samotnou dražbou, aby nedošlo k nedorozumění při přihazování. Zejména by si lidé měli dávat pozor na výši příhozu. Také není úplně ideální přihazovat až v posledních sekundách před uplynutím dražby. Uživatelé totiž riskují, že přenos příhozu díky pomalejšímu přenosu dat bude proveden až po ukončení dražby.

 

112

GALERIE: Dražba věcí

Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Skůtrová tříkolka - Minimální kupní cena 1000 kč

Hodnocení:

 

Velmi zajímavé kousky lze také najít na portálu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
 

klma TN.cz