Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2016 17:13
anketa v celé Evropě

Dražší tankování kvůli uprchlíkům! Ministr chce zavést zvláštní daň

Uprchlíci a ceny pohonných hmot v Evropě
Zdroj: TN.cz

Uprchlická krize a cena pohonných hmot. Tyto dvě zdánlivě nesouvisející věci teď dal do spojitosti německý ministr Wolfgang Schäuble. Politik navrhuje vyšší zdanění pohonných hmot, z vybraných peněz by se pak platily náklady na uprchlickou krizi.

Daň by podle německého ministra financí měla platit plošně pro celou Evropu. Wolfgang Schäuble si od této daně slibuje, že by pomohla pokrýt náklady, které státům Evropské unie vznikají v souvislosti s migrační krizí.

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením zvláštní daně na benzín kvůli uprchlické krizi?

Hlasovalo 12302 lidí.

 

Schäuble svůj návrh prozradil v rozhovoru pro německý deník Süddeutsche Zeitung. Podle strážce německé státní kasy nemá Evropa v současné době prostředky, aby se dokázala s masivním přílivem uprchlíků. "Proč bychom se nemohli v Evropě na něčem takovém shodnout, když je situace tak vážná?" ptá se Wolfgang Schäuble.

 

Peníze by měly primárně putovat na zřízení pohraniční stráže, která by měla zamezit nekontrolovatelnému přílivu uprchlíků. A podle Schäubleho řešení tohoto problému nesmí ztroskotat na nedostatku financí.

 

 

Tento návrh ihned ale zamítla místopředsedkyně vládnoucí strany CDU Julia Klöcknerová. Podle ní má stát z daní už teď vysoké příjmy a nebylo by správné občany zatěžovat další daní.

hru TN.cz