Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 12. 2016
galerie 18+ farma na orgány

Drsná realita nebo krutý žert? Tyto děti prý zavraždili kvůli orgánům!

Sociální sítě obletěly fotografie unesených a brutálně zavražděných dětí z farmy na orgány rychlostí blesku. Zprávu sdílely miliony lidí i některá významná malajsijská média. Přesto je tu několik nesrovnalostí, podle kterých může jít jen o hodně hloupý žert. Jaký je váš názor?

Příběh brutálního násilí, kterého se dopustili prodejci s orgány na stovce malých dětí, se objevil na sociálních sítích a varuje rodiče, aby lépe hlídali své děti. V článku nechybí ani fotografie, které zachycují mrtvá tělíčka desítek dětských obětí seřazená jako nějaká zvířata i detailní záběry dívenky svázané v krabici.

 

Zprávu převzaly nejrůznější malajsijské portály. Okamžitě se rozjela honba "za pravdou" s jediným cílem - zjistit, co se doopravdy stalo.


Nesrovnalosti v příběhu

 

Největší stín pochybnosti vnáší do příběhu fakt, že na internetu koluje několik zdánlivě stejných verzí lišících se ale v detailech. Podle jednoho příspěvku děti unesli z Malajsie do Thajska s tím, že pachatele dopadli celníci na hranici Bukit Kayu Hitam. V dodávce měli dozorci objevit stovky mrtvých dětí bez orgánů.

 

14

GALERIE: Farma na orgány v Malajsii

Farma na orgány v Malajsii - 1

Hodnocení:

 

Podle další verze příběhu byly děti zdrogované a napěchované do beden. Poté je transportovali do Thajska, kde je zavraždili prodejci orgánů. Mezitím se ale objevila další zpráva, podle které v Thajsku našli 700 dětí bez orgánů.

 

Největší záhadou jsou ale fotografie. Na jedné z nich si lidé všimli nápisu na krabici - SanQua. Rychlým pátráním na Googlu lze lehce zjistit, že jde o firmu vyrábějící balenou vodu. Ta ale nepochází z Malajsie ani Thajska. Stopy vedou do Indonésie.

 

 

Skrytá pravda

 

Brzy se ukázalo, že dívka na fotografiích napěchovaná v krabici doopravdy žila - v Indonésii. Jde o devítiletou Putri Nur Fauziah. Zemřela v roce 2015, znásilnili ji a brutálně zavraždili. Pak ji dali do krabice a hodili do popelnice v provincii Kamal.

 

Podle některých médií tak nejde o fotografii dětí rozprodaných na orgány, ale o skutečné oběti vražd. Společný snímek mrtvých dětí je totiž podle všeho z doby chemického útoku v syrské Ghútě (2013), při kterém zemřelo téměř dva tisíce lidí.

 

Některá média ale stále dál spekulují a přemýšlejí nad tím, proč by někdo vytahoval drastické příběhy a připomínal mrtvé děti. Zemřeli snad děti jinak a policie pouze klame nebo zavírá oči před krutou realitou? Nebo jen někdo dost podlým způsobem sbíral prokliky a lajky na sociálních sítích? Pište své názory!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.12. | 16:55 eugenik
8
Autor článku na jeho konci vyzývá, abychom psali. Tak jen takové upozornění - ...
18.12. | 18:00 maxfox
1
Děti na orgány a v takovémto počtu ? To je přinejmenším podivné.Orgány ...
19.12. | 06:24 Dáblice Nice
1
Náhlasit nevhodný komentář
***druhá
19.12. | 06:19 Dáblice Nice
1
Náhlasit nevhodný komentář
eugenik neřeš pravopis ..jedna chyba tam jedna jinde ale notáák Pán neomylnej . Jak smutné ale jaké je pravda!!!!!! prdelky malé :(
18.12. | 18:00 maxfox
1
Náhlasit nevhodný komentář
Děti na orgány a v takovémto počtu ? To je přinejmenším podivné.Orgány potřebují spíše dospělí nemocní lidé a ne malé děti.
18.12. | 17:58 Benito Juarez
3
Náhlasit nevhodný komentář
Toto dělali i naši spojenci v Kosově,takže pochybuji,že to nějakého politika skutečně dojme.
18.12. | 17:31 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tyto fejky vytváří Soros a jeho příznivci pro snadnější manipulaci s lidmi pomocí dezinformačních kampaní!
18.12. | 16:55 eugenik
8
Náhlasit nevhodný komentář
Autor článku na jeho konci vyzývá, abychom psali. Tak jen takové upozornění - děti zemřely, nikoliv zemřeli. S pravopisem mají vůbec "novináři" z Novy problémy.
18.12. | 16:23 Ukradeny Trotl
2
Náhlasit nevhodný komentář
Sociální sítě pouze reflektují své uživatele. Nemluvě o tom, že moc dobře vím proč takové zprávy vycházejí. Na jedné straně lidi co to vypouštějí a na druhé straně lidé co tomu věří. A toto je základní způsob manipulace: https://goo.gl/iKiiV3 A nyní řekněte, že to s vaším EGO-em nic nedělá. ;)
18.12. | 14:21 prolhananova
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vecer bude hlasit Borhyova ze to udelal Putin!!!!! To nic nemeni ale ze to je zrudnost! Chudinky!
18.12. | 14:19 blacknord blacknord
6
Náhlasit nevhodný komentář
Pak se všichni zvednou a půjdou spokojeně domů,tak jak jsme viděli desitky naaranžovanych fotek a videii zejména ze Syrie.
18.12. | 14:05 Vojta Také
7
Náhlasit nevhodný komentář
Jen blb může klikat a lajkovat na sociálních sítích. Ale že jsou lidi největší zrůdy je jasné, ať to je pravda, nebo spíš ne.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme