Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 18:48
anketa manželská nevěra

Drsné odhalení: Tak dlouho trvá, než jeden z manželů podvede!

Nevěra
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Ačkoli si partneři před vstupem do manželství slibují věrnost, ne všichni opravdu tento slib dodrží. Většina nevěrníků přiznala, že poprvé zhřešila do čtyř let.

Anketa

Dokázali byste odpustit nevěru?

Hlasovalo 926 lidí.
Ačkoli se říká, že první krize v manželství obvykle přichází se sedmým rokem společného soužití, kdy mnoho partnerů "uklouzne" a zhřeší, většina lidí přiznává, že ve skutečnosti ani těch sedm let bez podvádění nevydrží.

 

Podle seznamky pro nevěrníky Illicit Encounters, na kterou odkazuje britský The Sun, by se krize po sedmi letech měla přejmenovat na krizi po třech letech. Právě tak dlouho totiž průměrně trvá, než se jeden z manželů začne po ženě či muži poohlížet někde jinde.

 

Portál oslovil stovky uživatelů a ptal se, jak dlouho jim trvalo, než si začali s někým jiným. A výsledky jsou opravdu děsivé. Většina mužů se shodla na odpovědi tři roky a pět měsíců.

 

 

U žen je toto období ještě kratší - tři roky a jeden měsíc! A není žádným překvapením, že jsou to právě ženy, které pocítí problémy ve vztahu jako první. Nejspokojenější jsou prvních 15 měsíců od uzavření manželství (muži o tři měsíce déle).

 

Problémem je, že mnoho lidí se bere z nerozvážnosti a nestavějí na pevných základech, které by každý silný vztah měl mít. "Pro někoho je manželství výzvou, symbolem sociálního postavení a způsob, jak ostatním ukázat, že jsou lepší než oni," upozornil mluvčí stránky Christian Grant.

 

Manželství tak samo o sobě postrádá smysl - není o vztahu dvou lidí, kteří chtějí být jedním tělem a duší a dali by jeden pro druhého ruku do ohně, ale o jakémsi trendu, který je posouvá na "další metu".

lud TN.cz