Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2017 21:10
profesionální zločinci

Drsný gang lupičů policisty překvapil: Zbraně, plány úniku, mlčení

Zdroj: TV Nova

Gang nebezpečných lupičů číhal na auto s penězi. Zásahová jednotka jim ale čekání zkrátila a zadržela je. Pak se ukázalo, že jde o otce se synem a jejich kamaráda. Skupina už navíc měla na svědomí přepadení s pistolí v jedné z ostravských firem. Dokonce i vystřelila. Vyšetřování ukázalo, že plánovala i další zločiny.

Už první loupež otce, syna a jejich známého začala dramaticky a nelítostně. Vtrhli do jedné z ostravských firem s pokřikem: Policie! Pak vystrašená sekretářka zažila scénu jako z hororu. S pistolí u hlavy, svázaná lepicí páskou a v šoku z výstřelu z pistole prozradila, kde jsou klíče od trezoru. V něm ale lupiči našli pouze deset tisíc.

 

Hlavou gangu je muž, který už si odseděl trest za podobnou loupež ve Frýdku Místku v roce 2005. Tehdy se dvěma dalšími muži maskovanými kuklami vyhrožovali zbraní. Odnesli si 16 milionů. Teď z auta vše řídil a dirigoval syna. "Plánoval útěkové trasy, kontroloval jejich činnost, on do té samotné akce nešel," popsal úlouhu hlavy gangu kriminalista Radim Bena.

 

 

Muži údajně plánovali i přepadení banky a vozů, převážejících firemní peníze. To už ale nestihli. Těsně před loupeží u Fulneku je zatkla 3. května zásahová jednotka. Zabavila jim zbraně, například pistoli, obušek nebo slzný plyn. Dokonce používali mobily určené pouze k loupežím. "Už dlouho jsme se nesetkali se skupinou, která by věděla, jak policie pracuje," uznal kriminalista Bena.

 

Zadržení už jsou všichni ve vazbě, ale s policií nespolupracují. Hrozí jim až 12 let vězení.
 

tn.cz / gar
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama