Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 2. 2016
mladí násilníci

Drsný život ve výchovném ústavu: Tohle vše čeká vraha Elišky

Výchovný ústav v Boleticích
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
V Boleticích je nastaven přísný režim

Mladí násilníci, kteří ještě nejsou trestně odpovědní, končí po spáchání trestného činu obvykle ve výchovném ústavu. V Česku to nejčastěji bývá ústav v Boleticích nad Labem.

V Boleticích kromě mnoha dalších skončil i čtrnáctiletý Daniel, který minulý pátek brutálně zavraždil svou spolužačku Elišku. Chlapec měl problémy se zákonem už v minulosti. Loni v květnu se kvůli jiné dívce pohádal se spolužákem a shodil ho do 12 metrů hluboké výtahové šachty. Ten pád přežil jenom díky tomu, že dopad ztlumily věci naházené na dně. Podle státního zástupce šlo o pokus o vraždu.

 

Z ústavu by se mohl dostat v osmnácti letech, navíc s úplně čistým trestním rejstříkem. Bude sice muset dodržovat přísný režim ústavu, jenže v porovnání s brutálním činem, který spáchal, jsou to spíš pravidla pro děti na letní táboře.

 

 

Denní režim v ústavu v Boleticích:

Režim je každý den přesně stanovený. Budíček mají chovanci v sedm hodin, následuje ranní hygiena a snídaně. Po ní chlapci odcházejí na vyučování.

 

Školu mají přímo v budově ústavu a každý chlapec z oddělení pro extrémní poruchy chování, kam se umisťují ti nejhorší násilníci, má individuální vzdělávací plán. Třídy pro tyto děti jsou v uzavřeném podlaží.

 

Po vyučování je oběd a odpolední činnosti. Těmi mohou být například sportovní nebo výtvarná výchova. Po nich následuje večeře. V době od osmi do devíti mají k dispozici svů telefon. Večerka je stanovena na desátou.

 

Chlapci na nejpřísnějším oddělení jsou na pokojích maximálně po dvou a s ostatními dětmi z ústavu vůbec nepřijdou do styku. Dohlíží na ně zvýšený počet pedagogů.

 

V případě, že jsou chovanci povoleny vycházky, vždy ho na nich musí doprovázet asistent. Výjimkou jsou návštěvy v rodinách. Ty mohou chlapci absolvovat jen tehdy, když s tím souhlasí rodiče i orgán sociálně-právní ochrany dětí.

mom/Jitka Fárová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.2. | 18:23 reypal
61
A co takhle jednou týdně malý dvůr a dlouhý bič.Třeba by byla ...
22.2. | 08:55 ivan dunka
2
Postavte nového Lobkovice a pěstní právo a zazijou peklo který si zaslouží
22.2. | 08:55 ivan dunka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Postavte nového Lobkovice a pěstní právo a zazijou peklo který si zaslouží
17.2. | 12:53 adosti
9
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem jediný,koho zajímá,proč do těchto lázní nebyl umístěn už po pokusu o vraždu spolužáka? Eliška mohla žít... Kdo je za to zodpovědný? Nebo se vždy čeká,až se to nějakému grázlovi povede úspěšně dovést až do konce?
17.2. | 11:36 drotar
5
Náhlasit nevhodný komentář
Líbí se mi jak se píše chlapci, jací chlapci grázlové to jsou.
17.2. | 08:08 Bohumír Panuš
14
Náhlasit nevhodný komentář
Za vraždu pět let spokojeného života zadarmo.Chybí jen letní dovolená někde na pláži. Kdo ví co je v tom denním režimu TREST napište mi.
16.2. | 23:09 adam12345678901234
21
Náhlasit nevhodný komentář
Abych se nad tou hrůzou, jakou ti parchanti v tom pasťáku zažívají, nerozbrečel. Co tak od 8 do 9 místo telefonu přivázat k posteli a zmlátit, aby si to pamatovali?
16.2. | 22:57 petalinos
3
Náhlasit nevhodný komentář
A tam dostavají i kapesné,vycházky prostě vegač http://www.vuboletice.cz/index.php/component/jdownloads/download/2-verejne-dokumenty/13-vnitrni-rad
16.2. | 21:54 milanpetr1
21
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to je dobrá provokace. Já bych je trestal za sebemenší prohřešek a pěkně bych si nechal ostatní nastoupit, aby věděli co je čeká, když se dopustí prohřešku. ......... a žádné kakao a loupáčky a nebo ano, ale za tvrdou práci, vše by si to museli odpracovat v době svého volna!!!!
16.2. | 21:14 Miroslav Hanko
31
Náhlasit nevhodný komentář
Místo snídaně po tlamě a nééé loupák s kakaem fakt drsný!!!
16.2. | 19:53 petalinos
52
Náhlasit nevhodný komentář
Ten hajzl měl moc dobře promyšlené a naštudované z netu že se mu nic nestane a že je bestrestný že bude mít dobré ubytování,"kamarády" od kterých se naučí ještě to co nezná a bude plně připraveny na život v dospělostí.
16.2. | 19:49 sumatr
29
Náhlasit nevhodný komentář
Takovi smejdi by se meli strilet