Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2016 13:53
Teror pokračuje

Druhý atentát v Turecku: Schytal to vojenský konvoj, 7 mrtvých

Zdroj: TV Nova

Zdá se, že středeční výbuch před kasárnami v turecké Ankaře byl jen začátek. Ve čtvrtek ráno totiž další atentát zasáhl vojenský konvoj na jihu země. Zahynulo nejméně sedm lidí

Podle dostupných informací výbuch vojenský konvoj zasáhl na dálnici vedoucí do Diyarbakiru, největšího města v regionu. Zatím není jasné, zda šlo o nastraženou bombu jako o den dříve v Ankaře, či například o střelu z raketometu.


Turecká divize CNN tvrdí, že na silnici byly položeny miny, které byly odpáleny na dálku. Kromě zraněných je na místě i minimálně sedm mrtvých.

 


Turci také oznámili, že za středeční bombový útok u vojenských kasáren, který zabil 28 lidí a dalších 61 zranil, jsou zodpovědní separatisté z kurdské organizace YPG.V souvislosti se středečním útokem bylo zatím zatčeno devět lidí, hlavním pachatelem má být čtyřiadvacetiletý syrský Kurd. Turečtí vládní představitelé slibují strůjcům všech útoků tvrdé tresty.


Je pravděpodobné, že atentáty jsou odplatou za vojenskou kampaň vedenou Tureckem a bombardování Kurdistánu.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.2. | 10:44 schpacir
13
Adolf Serdogan se zřejmě inspiroval Říšským sněmem. Auto naložené po střechu ...
18.2. | 18:44 odavoh josef
3
Mame jedinecne stesti ,ze ani tohle nema nic spolecneho s uprchlickou krizi ! A ...
18.2. | 20:47 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nemám rád terorismus, ale nikdo by neměl zapomínat na to, že podstatná část dnešního Turecka leží na územích, kde je na starších mapách jasně napsáno "KURDISTÁN"!! Takže by myslím, bylo nějaké autonomní území s kurdskou samosprávou naprosto v pořádku!
18.2. | 18:44 odavoh josef
3
Náhlasit nevhodný komentář
Mame jedinecne stesti ,ze ani tohle nema nic spolecneho s uprchlickou krizi ! A v pohodly kozeneho gauce ,prepneme na jiny program !
18.2. | 13:03 Tomáš Jelínek
5
Náhlasit nevhodný komentář
vyšetřování ještě pořádně nezačalo a Turkům je vše jasné-bombardují Kurdy,další viníci:Syrský legální režim a Rusové!!!!!Ještě že nejmenovali Putina!Až mi napadá kacířská myšlenka:Což takhle Turecká tajná služba?
18.2. | 12:55 Miroslav Hanko
7
Náhlasit nevhodný komentář
Do pekla s mohamedány.
18.2. | 11:18 allanaldik
6
Náhlasit nevhodný komentář
To byl ten vystudovany a milí přívětiví Syran? Co utikaji k nam do evropy? a politici s pablbkou Merkelovou je vytaji s otevrenou naruci? Tak to se mame na co tesit.
18.2. | 10:44 schpacir
13
Náhlasit nevhodný komentář
Adolf Serdogan se zřejmě inspiroval Říšským sněmem. Auto naložené po střechu výbušninou, a oni z toho mastného fleku zjistili do druhého dne, že to spáchal Syrský Kurd napojený na PKK. Aby zdůvodnili proč odstřelují Syrii. Tomu snad nemůže věřit ani jednoduchý americký bratr. Natož nějaký Evropan.
18.2. | 10:44 sronin
8
Náhlasit nevhodný komentář
Jednoznačně operace pod falešnou vlajkou. Turecko vytváří záminku k akcím v Sýrii. Poučení z historie, kdy Osmani dostali na vyučenou, jim asi nestačí. Potřebují další lekci.
18.2. | 10:28 rexrothak
8
Náhlasit nevhodný komentář
Je mi úplně jasný na co turci použijí peníze vyjednané od Merkelové,ale na uprchlíky to nebude.
18.2. | 10:12 reypal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nějak se to těm tureckejm šavlím sejří pod rukama.No jo,čekat na bakšiš od každého "zainteresovaného" a beztrestně se nedá.Nějak si to Ergodan špatně naplánoval a popudil všechny kolem jenom ne svazačku.Ta stále nic nechápe.Chudáci kaluvajti.