Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
ovládl jej Rauchfuss

Druhý závod NOVA CUPU zná své vítěze

Nova Cup 2017 - Stolové hory - 3
Zdroj: TN.cz

Marek Rauchfuss, jezdec celku Kellys Bike Ranch si podmanil závod Kronaby Sweden Stolové hory. V neděli se v krásném prostředí Stolových hor v Machově uskutečnil další díl seriálu Nova Cupu pod názvem Kronaby Sweden Stolové hory. Na startu se sešla necelá pětistovka závodníků, kteří si mohli vybrat ze tří tras.

Nejatraktivnější z nich byly trasa A a B, kde se sešla převážná část českých špičkových závodníků. Ti absolvovali část trasy na místních singletracích, ale také v sousedním Polsku.
V nejdelší trase A dlouhé 72 kilometrů měl nejvíce sil Marek Rauchfuss, který zdolal loňského vítěze Jakuba Šilara (Velocentrum-Stratos Auto) o necelých padesát sekund.

Reklama

 

Nova Cup 2017 - Stolové hory - 2
Zdroj: TN.cz

Třetí místo obsadil, vítěz úvodního podniku Nova Cup - metaXtren Hradec Králové a účastník největšího etapového závodu Cape Epic, Filip Adel (Superior MTB Team). Mezi ženami se radovala z vítězství Lenka Fridrichová (Ghost Team) před Petrou Fortelnou (Autenticbike Třebíč) a kolegyní Leonou Buškovou.


Střední trasa B o délce 42 kilometrů vyšla nejlépe jezdcům v barvách BMC SkiBikeCentrum.cz, když si pro zlato dojel Lukáš Drejsl a pro stříbro Petr Hruška. Na stupních vítězů je doplnil člen týmu AllTraining.cz Viktor Klos. Mezi ženami na střední trase zvítězila závodnice týmu Ghost Team, Zuzana Wernerová, před Janou Adámkovou (Apache Loko Trutnov) a Dagmar Svěrákovou z Prahy.

Nova Cup 2017 - Stolové hory - 1
Zdroj: TN.cz


Na trase Nova jízdy slavil vítězství mladý Marian Svoboda (Unikovo MTB Team). V ženách se na první příčku dostala talentovaná Eliška Peterková (TJ Spartak Vrchlabí).
Seriál Nova Cup pokračuje 17. června závodem Trek Sázava poblíž hlavního města Prahy. V Sázavě se účastníci mohou opět těšit na tři zajímavé trasy, které lemují okolí řeky Sázavy. V místním terénu si přijdou na své profesionální jezdci i široká veřejnost, pro kterou bude opět připravena Nova jízda. Závodů se mohou rovněž účastnit i koloběžkáři.


Kalendář seriálu NOVA CUP 2017:
TREK SÁZAVA - 17. 6. 2017
KALAS TÁBOR - 8. 7. 2017
METAXTREN KRKONOŠE - 26. 8. 2017
NOVA CUP MIKULOV - 16. 9. 2017
MITAS GOČÁROVY SCHODY - 28. 9. 2017

 

Více informací o seriálu NOVA CUP 2017 na www.novacup.cz.
Hlavními partnery seriálu NOVA CUP 2017 jsou metaXtren, Mitas, Kalas a Trek. Oficiálním partnerem a časomírou seriálu NOVA CUP 2017 jsou švédské hodinky Kronaby Swede od 4PM.cz. Hlavním mediálním partnerem jsou TV Nova a CykloNovinky.cz.

TN.cz
Reklama