Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2015 17:13
Vaše téma

Duel o americkém konvoji: Jiří Vyvadil vs. Tomáš Klvaňa

Zdroj: TN.cz

Speciál živého diskusního pořadu TN.cz Vaše téma byl duelem jednoho z obdivovatelů Ruska, přítele Ruska a jednoho z nejznámějších odpůrců průjezdu amerického konvoje Českem Jiřího Vyvadila a naopak podporovatel amerického konvoje Tomáš Klvani. Podívejte se, co si řekli.

Anketa

Přesvědčil vás v debatě Vyvadil, anebo Klvaňa?

Hlasovalo 2312 lidí.
Ve speciálním duelu v pořadu Vaše téma se utkali Jiří Vyvadil a Tomáš Klvaňa. Jeden je zastánce průjezdu amerického konvoje, druhý je jeho odpůrce.

 

Na začátku měli oba hosté vyslovit jaká slova se jim vybaví s průjezdem kolony amerických vojáků. "Češi proti NATO," uvedl Vyvadil. "Obrana vlasti," kontroval Klvaňa.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se americká armáda přesunovala i přes Česko?

Hlasovalo 19245 lidí.
Podle Klvani jde o důležité symbolické gesto našich spojenců.. "V Evropě jsme ohrožováni agresivní rozpínavosti Ruska. Rusko vyvolalo konflikt na Ukrajině, Rusko zabralo Krym. To je věc, na kterou musíme reagovat. A ta reakce je obranná," řekl Klvaňa. "Mám jiný názor. Myslím si, že Majdan byl státní puč a Západ jej připravil. Krize na Ukrajině bude eskalovat, ale chybu na tom nenese Rusko," reagoval Vyvadil.

 

Zatímco Vyvadil se žádného ohrožení ze strany Ruska nemusíme obávat. "Absolutně se neobávám ruské agrese," prohlásil. Naopak Klvaňa před hrozbou Ruska varuje a právě demonstrace síly ze strany NATO a našich spojenců je dobrá příležitost, jak zahnat agresivní choutky Ruska. "Rusko totiž neslyší na nic jiného než na demonstraci síly," prohlásil. "Pro Rusko má toto nulový význam, tohle hraje roli zde, pacifikaci zdejšího prostředí. Tohle je Rusku úplně jedno," pousmál Vyvadil.

 

 

Jiří Vyvadil je právník, v minulosti byl poslancem či senátorem, v letech 1993 až 2010 byl členem ČSSD. Byl soudcem okresního soudu v Sokolově, obvodního soudu pro Prahu 3, městského soudu v Praze či Nejvyššího správního soudu. V posledních měsících se výrazně angažuje coby "Přítel Ruska v České republice". Po zveřejnění záměru americké armády projet kolonou obrněných vozidel Českem se stal jedním z hlasitých odpůrců tohoto průjezdu.

 

NA VŠECHNY DÍLY POŘADU VAŠE TÉMA SE MŮŽET PODÍVAT ZDE.

 

Tomáš Klvaňa je novinář a pedagog. Na rozdíl od Jiřího Vyvadila průjezd americké kolony podporuje. V minulosti byl spojen i s americkým radarem, o jehož umístění se uvažovalo v Brdech. "Pan Radar" měl za úkol veřejnosti vysvětlovat, co pozitivního by nám právě americký radar v Brdech přinesl.

 

 

Klvaňa nedávno pobouřil obdivovatele Ruska tím, že Rudá armáda nás v roce 1945 neosvobodila, ale dobyla. "Říkat obsazení Československa Rudou armádou v květnu 1945 osvobození, vyžaduje zavřít oči nad tím, co se dělo v následujících třech letech: posílení komunistů, podrývání demokracie a nakonec puč nastolující totalitu. Nešlo podle mě o žádné osvobození. Rudá armáda Československo dobyla. Jeden totalitní režim byl v krátké době nahrazen jiným," uvedl novinář a pedagog pro Parlamentní listy.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.3. | 15:25 lada48
17
Až Klvaňa vytáhne hlavu z té hvězdně pruhované prdele a začne ji používat k ...
27.3. | 21:50 Radek Lev
-7
Já se divím že daly možnost mluvit komunistovi . Zapoměli jte brzo na 68 ...
29.3. | 16:55 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Z roce 1945 se konalo dobytí dobytí rudou armádou pro všechny fašisty a bezmozky jako je Klvaňa!
29.3. | 11:18 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
NO vidis. TO bys nebyl ty kdybys ma slova nepotvrdil..
28.3. | 21:31 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, z tebe musejí mít kumunisté vážně radost, to je přesně jejich rétorika. Vzpomínám na soudruha Štěpána, jak prohlásil o jednom člověku co se na sjezdu zdržel hlasování, nebo dokonce snad byl i proti: "co je to za vola .. ?" Tak že já bych to parafrázoval, " Nejsi tu za vola
28.3. | 18:25 satanastatanas
7
Náhlasit nevhodný komentář
Spatne sem se vyjadril..AMerickym imperialistum jde oto nedopustit sblizeni EVropy a RUska..VZdyt ke skutecnym jestrabum se v Evropa da pocitat snad Britanie s jejich Cameronem.. JInak kazdy musi videt ze vsichni ostatni z EU nejsou poteseni sankcemi na natlak USA..EVropa znich urcite radost ani ...
28.3. | 16:04 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
NO to si povime casem, hosani...
28.3. | 13:14 cezar8
-5
Náhlasit nevhodný komentář
satan - slavnej si už dávno, třeba zde na diskuzích, otázka je, jak slavnej......to, že si Merkelová vybrala Putina je tvůj mylný názor. NATO je pro celou Evropu ochrana před okupanty z Ruska, to je nepochybné, ti méně zdatní to ale nepochopí nikdy, vis satan......
28.3. | 11:49 satanastatanas
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na UKrajine se rozhoduje o budoucnosti EVropy.. Jak se siri eterem--USA jde oto zabranit sblizeni Ruska s Nemeckem..Dvou velmoci v Evrope.. A nedelejte si iluze ze Merkelova pokud si ma vybrat bysi vybrala OBamu.. Ono to tak vypada na PRVNI POHLED--MUSI VYT S VLKY- ALE JISTE MA PRATELSTEJSI ...
28.3. | 11:43 satanastatanas
3
Náhlasit nevhodný komentář
Cezar--rad ti udelam radost..Je to prakticky ta posledni otazka kde se ptam jestli si mysli ze se Putin lekne a jestli jen nejde oto rozestvat narod..Proste sem jen tak neco placnul a a hele--jsem slavnej!
28.3. | 10:22 cezar8
0
Náhlasit nevhodný komentář
27.3. 20:31 satanastatanas - napiš, ve které minutě se dotazuješ, rád si to poslechnu.......
28.3. | 09:47 viam
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu hysterii nad přejezdem konvoje spojenců Českou republikou. Vadit mi bude přejezd komanda IS.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme