Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2017 16:24
soud se žhářem

Zavřel ženu v domě a zapálil ho. "Umřela kvůli alkoholu," tvrdí

Zdroj: TV Nova

Luděk Geltner podle obžaloby upálil před dvěma lety v obci Hroška svoji manželku. U soudu řekl, že požár vznikl od nedopalku její cigarety. Později připustil, že hořící kouli do pokoje hodil. Muž je obžalovaný z usmrcení z nedbalosti.

"Kouli jsem nehodil do místnosti, ale do krbu, od kterého se odrazila k její posteli. Začala hořet až od nedopalku cigarety," řekl Geltner s tím, že neměl důvod zapalovat dům, ve kterém rád žil.Později ale přiznal, že hořící kouli do pokoje hodil. Netušil, že by mohl chytit celý dům. "Hodil jsem to ke krbu, ale netrefil jsem se," tvrdí. Odmítá, že by manželku chtěl zabít. Své jednání označil za "zkrat". 

 

 

Podle obžaloby muž po odhození papírové koule vyšel před dům, kde kouřil a pil víno. Požáru si všiml až po několika minutách. Snažil se ho uhasit dešťovou vodou. Svou ženu se prý snažil zachránit, ale byla moc těžká, takže ji zanechal v obývacím pokoji. Myslel si prý, že je už po smrti a  "zemřela kvůli alkoholu".

 

 
U soudu také přiznal, že on i jeho žena často pili alkohol. Právě kvůli alkoholu k ní cítil vztek. Geltner je obžalovaný z usmrcení z nedbalosti, za které mu hrozí až tři roky vězení. Pokud u soudu jeho čin přehodnotí na vraždu, může strávit až 18 let ve vězení.

has TN.cz