Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2017 21:22
Útoky na Karlovarsku

Dva pokusy o vraždu za víkend! Oba napadení byli vážně zraněni

Zdroj: TV Nova

V sobotu policisté v Karlovarském kraji řešili první letošní případ vraždy, respektive pokusu o ni. Pachateli v zabití ženy zabránil jen rychlý zásah policistů. Přibližně o 24 hodin později skončila pokusem o vraždu rozmíška mužů na ubytovně v Mariánských Lázních. I tentokrát oběť naštěstí pobodání přežila.

U prvního případu zasahovali policisté v sobotu půl hodiny po půlnoci. Operační středisko přijalo tísňové volání z malé obce Libavské Údolí na Sokolovsku. Policisté přijeli právě včas, aby zabránili šestačtyřicetiletému muži v zabití ženy.

 

"Podezřelý muž byl zadržen a nyní se nachází v policejní cele. Zraněná žena musela být po útoku letecky transportována s vážným zraněním do nemocnice v Plzni," uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

 

Ke způsobu, jakým se muž ženu pokusil zabít, se policisté odmítli vyjádřit s odůvodněním, že vyšetřování je teprve na samém počátku. Ještě týž den večer ale kriminalisté zadrženého muže obvinili z vraždy. V neděli dostane státní zástupce podnět ke vzetí útočníka do vazby. Podle Böhmové mu hrozí 10 až 18 let.

 

 

Za 24 hodin policisté znovu vyjížděli k vážnému napadení. Došlo k němu na ubytovně v Mariánských Lázních. "Poškozený muž byl s bodnořeznými ranami ohrožující život převezen Rychlou záchrannou službou na ARO do Karlovarské nemocnice," doplnila policejní mluvčí Böhmová.

 

Útočník z místa činu utekl. Policisté hned spustili rozsáhlé pátrání a přibližně po hodině a půl agresora nedaleko místa činu vypátrali. Muž, kterého policisté viní z pokusu o vraždu, skončil v policejní cele. I v tomto případě policisté odmítají sdělit další podobnosti.
 

vbo TN.cz