Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2017
Tři ze sedmi hřešili

Dvakrát podmírák, jednou bez cen. ČOI kontrolovala zahrádky

Alkohol - pivo
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek

Zaměstnanci České obchodní inspekce (ČOI) z jihu Čech v červenci vyrazili kontrolovat, jestli hospodští nešidí hosty na zahrádkách restaurací. Výsledky nejsou příliš povzbudivé.

"Kontroly byly prováděny v první polovině července v rámci letní turistické sezóny v centru Českých Budějovic na náměstí Přemysla Otakara II. a v jeho okolí," upřesnila ředitelka místního inspektorátu Martina Střihavková.


A výsledky moc dobré nejsou. Z celkem sedmi kontrol předzahrádek totiž obsluha restaurací vzala zákazníky na hůl hned třikrát.

"Ve dvou případech nebyla dodržena deklarovaná míra podaných nápojů a to v obou případech u piva, kdy poškození spotřebitele ve finančním vyjádření znamenalo 4,70 Kč. V jednom případě nebyl spotřebitel seznámen s cenami nabízených nápojů," vypočítává zjištěné prohřešky Střihavková.


Restauracím, které porušily zákon, teď hrozí pokuty ve správním řízení.

pez TN.cz

Diskuze

3.8. | 12:32 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je celorepublikový polistopadový trend.Méně zboží za stejnou cenu. Dělají to všichni,tak čemu se divíte.Každý výčepní dokáže (když chce) natočit pořádné pivo,na to už má praxi.Někde jsem četl,že v Praze půl litru vody za 100 Kč.To asi byla tisková chyba,tam mělo být snad vodky ,že ?
3.8. | 11:41 acdcc
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Buzerace,na podmiraku se nevydeláva úmyslně.