Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 21:25
Hazardér na Královéhradecku

Dvakrát přežil svou smrt: Nejdřív skočil z vlaku, pak se skoro utopil

Zdroj: TV Nova

Drážní úřad se bude v příštích dnech zabývat případem, se kterým se ještě nesetkal. Bude vyšetřovat mladíka, který vlastně dvakrát přežil svou smrt. Nejdřív riskoval tím, že v Hradci Králové vyskočil okna z jedoucího vlaku a pak se po zmateném útěku málem utopil v zahradním bazénu. Přežil jen zázrakem. Nakonec se ukázalo, že byl pod vlivem drog.

Rychlá jízda vlaku odjakživa láká nejrůznější hazardéry. Mnozí si zřejmě myslí, že jsou nesmrtelní. A šílené věci dělají i ti omámení drogou. V tomto případě muž vyrazil z České Skalice do Hradce Králové. U průvodčí si koupil jízdenku a pak najednou před zraky dalších cestujících vyskočil z okna.

 

Souprava jela skoro padesátkou, lidé proto neviděli, zda mladík zůstal ležet na zemi. Záchranné složky se snažily místo pádu najít.

 

Muž ale v kolejišti nebyl. Utekl do města a na jedné zahradě spadl pro změnu do bazénu. Jak tam vletěl, částečně ho poničil a jeho majitel má několikatisícovou škodu.

 

"Mladík se přiznal k požití pervitinu a připustil, že jednal pod jeho vlivem," uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

 

Mohl se utopit, zmateného muže se ale podařilo vytáhnout a když všechny záchranáře sečteme, ukazuje se, že zaměstnal třináct lidí.

 

 

"Po ošetření záchrannou službou byl předán na protialkoholní záchytnou stanici," dodala policejní mluvčí Kormošová.

 

Podle policie jde o přestupek a pokutu mu nejspíš vyměří Drážní úřad. Má štěstí, že žije. Srovnatelně nesmrtelný byl už snad jen ruský mystik Rasputin, který přežil střelbu, otravu i pád do řeky. Muž, který vyskočil z vlaku, má podle policistů jen drobné oděrky na ruce.

vbo, Petr Brzek TN.cz