Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2017
reportáž vyzkoušeli jsme

E-shopy hvězd: Známé jméno nemusí být zárukou kvality!

Zdroj: TV Nova

Internetové obchody prodávají nejrůznější zboží, ale když se zaštítí slavným jménem, mohou ceny toho zboží vyšplhat až k nebesům. Jenže za co potom platíte? Redaktorka bulvárního pořadu Prásk Barbora Šimková se rozhodla podívat na "podivné" e-shopy hvězd!

Veronika Kopřivová je nynější módní ikona. Na fotkách a videích prezentuje oblečení, které prodává. A zamilují se do něj tisíce dívek, které touží být jako ona. Když ale navštívíte její stránku Just By Veronika, čeká vás pořádný šok.

 

Hned u prvního příspěvku vidíte důrazně napsáno VYPRODÁNO. Stejně jako u většiny dalších. Zkrátka si chcete nakoupit, ale nemáte co. Obchodovat s oblečením přes internet se Veronika Kopřivová snažila už v době před Jaromírem Jágrem, moc jí to ale nefungovalo. Najednou se díky hokejové legendě stala známou a e-shop je najednou věčně "vyprodaný".

 

 

Abyste si tedy ukořistili alespoň něco, musíte se řídit Veroničinými pokyny, které znamenají, že musíte sledovat příspěvky a v minutě reagovat, aby na vás něco zbylo. A nezapomeňte - pište do zpráv! Jakmile ale vyjádříte jakýkoliv negativní názor na Veroničin podnikatelský um, snese se na vás její hněv!

 

A jak to vysvětluje sama Veronika Kopřivová? "Skoro u každého příspěvku píšeme OBJEDNÁVKY a více info do zpráv, což znamená info o velikostech a další věci, které vás k tomu mohou zajímat. Prosím tedy, NEPIŠTE objednávky a dotazy pod komentáře, ale do zpráv," reagovala modelka.

 

Redaktorce Prásku se nakonec podařilo objednat alespoň kalhoty, které ale nejsou ani od jedné z amerických značek, které Veronika na své stránce nabízí. Jsou tedy takzvaně "no name". Což může být problém: "Ty kalhoty jsou z polyesterového vlákna, což znamená, že jsou vlastně umělé. Takže nevím, jestli to je úplně příjemné takhle na léto, může to i trošku škrábat a bude v tom horko," vysvětluje stylista a vizážista Kája Pavlíček.

 

 

"Jsou pohodlné, ale cítím se v nich trochu jako v pytli od brambor," popisuje své dojmy z nákupu redaktorka Bára Šimková. A navíc v balíčku není ani účtenka! A to může být také problém, protože pokud je něco objednané z e-shopu, tak je provozovatel povinen přiložit do zásilky také doklad o koupi. Nemluvě o tom, že kvalita nového výrobku nebyla zcela stoprocentní.

 

A další podnikatelská hvězda - Agáta Prachařová! Tentokrát si redakce Prásku objednala šaty. A jak to dopadlo tentokrát? "Za 1500 korun plus poštovné 129 korun bych očekávala lepší kvalitu," hodnotí redaktorka Veronika Petruchová. A souhlasí i stylista Kája Pavlíček: "Trochu bych se bál, jestli nám to neopadá po nějakém vyprání," předvídá odborník. Navíc jedinou stránkou s názvem této značky šatů je jakýsi turecký e-shop.

 

Před časem na sebe Agátin internetový obchod upozornil kritikou zákaznic: "Ženám, kterým dluží oblečení nebo peníze, neodpovídá na SMS, volání, zprávy na Facebooku, zprávy na Instagramu, prostě nikde, přitom příspěvky přidává a statusy píše. Dokonce dál nabízí své zboží," stěžuje si nespokojená zákaznice e-shopu. A do třetice tu máme Nelu Slovákovou. Na jejím e-shopu se redaktorky Prásku ani po čtrnácti dnech nedočkaly vůbec ničeho - dokonce ani potvrzení o zaplacení!

TN.cz