Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 3. 2018
dojemný proslov

Emotivní přiznání sestry Kuciaka! Její slova vháněla slzy do očí

Zdroj: tvnoviny.sk

Páteční demonstrace v Bratislavě se neobešly ani bez několika velmi silných a emotivních momentů. O jeden z nich se postarala i sestra zavražděného novináře Mária Kuciaková, která promluvila k davu více než třiceti tisíc lidí.

"Nedá se slovy popsat, jaké chvíle nyní prožíváme. Doufám, že nikdo z vás nebude muset nic podobného zažít. Mám pocit, že kulku přímo do srdce dostala celá naše rodina a že všichni jsme tak trochu zemřeli."

 

Přesně těmito slovy Mária Kuciaková dojala obrovský dav demonstrantů, kteří přišli na náměstí v Bratislavě a další místa vyjádřit svůj nesouhlas s vládou a vyšetřováním vraždy novináře i jeho snoubenky. Záběry z jejího emotivního vystoupení najdete na portálu tvnoviny.sk.

 

Sama Mária při proslovu stěží zadžovala slzy, hlas se jí chvěl a ačkoli se do davu lidí příliš nedívala, odvahu neztratila. "Delší dobu jsem váhala, jestli tu dnes budu stát, nebo zůstanu doma pro rodiče, kteří nás v těchto chvílích potřebují nejvíc," přiznala.

 

 

Nakonec ale poděkovala, že lidé přišli podpořit dobrou věc a zároveň je vyzvala, aby byli při porotestech slušní a nenechali se vyprovokovat. Zúčastněným děkovala nejen jménem své rodiny, ale i rodiny Jánovy zavražděné snoubenky Martiny Kušnírové.

 

Páteční demonstrace v Bratislavě proti vládě premiéra Roberta Fica a za nezávislé vyšetření vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky byla největší od roku 1989, kdy se v zemi konaly protikomunistické mítinky. Podle médií na shromáždění do slovenské metropole přišlo přes 30 tisíc lidí (psali jsme zde).

lud TN.cz
Reklama