Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.8. 2017 21:02
20 let od tragédie

Emotivní zpověď: Harry a William promluvili o smrti princezny Diany

Zdroj: TV Nova

Na veřejnost se dostaly emotivní výpovědi britských princů Williama a Harryho o smrti jejich matky Diany. V rozhovoru pro televizi BBC Harry kritizoval jednání bulvárních fotografů, kteří před dvaceti lety v Paříži princeznu pronásledovali.

Princezna Diana zemřela 31. srpna 1997 při autonehodě v pařížském tunelu, když se snažila ujet bulvárním novinářům.

 

"Měla vážné poranění hlavy, ale byla na zadním sedadle pořád naživu a ti lidé, kteří tu nehodu zavinili, místo aby ji pomohli, fotili, jak na zadním sedadle umírá a pak se vrátili do svých redakcí," řekl princ Harry v novém dokumentu stanice BBC.

 

Princové William a Harry 20 let od tragické události na svou matku vzpomínají a otevřeně mluví o tom, jak se s neštěstím vypořádávali.

 

"Když si v patnácti letech projdete něčím tak traumatickým, jako je smrt matky, buď vás to zocelí nebo zničí. A já jsem nechtěl dopustit, aby mě to zničilo. Chtěl jsem, aby mohla být pyšná na člověka, kterým se stanu," řekl princ William.

 

 

Vedle Diany na zadním sedadle seděl její partner Dodi Fayed. Také on a řidič auta Henri Paul přišli o život. Přežil jen bodyguard Trevor Rees-Jones, který seděl vepředu vedle řidiče.

 

Pohřeb princezny sledovaly v televizi dvě a půl miliardy lidí. William a Harry navázali na její charitativní činnost. Harry se nechal slyšet, že doufá, že je jejich matka pyšná na práci, kterou dělají.

 

 

"Nechtěl jsem, aby její odkaz připomínalo to, jak William nebo Harry byli naprosto zničení a všechna tvrdá práce, všechna láska a energie, kterou do nás vložila, by přišla vniveč.

 

Při příležitosti smutného výročí princové na svou matku vzpomínají v několika dokumentech. Dianu bude také až do října připomínat výstava v Buckinghamském paláci.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Slavné nevěsty s temnými osudy
Jak se z vás stal člověk, kterým jste?

vbo, Ema Klementová TN.cz

Diskuze

24.8. | 19:01 overal
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Chtěla si hrát na princeznu, ale neměla ani na roli dobré manželky (to je pořádně těžká role)! Pro každou dobrou ženu musí být na prvním místě její děti a na druhém její manžel potom dlouho nic a potom teprve její práce bez ohledu na její druh!
24.8. | 18:32 overal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby se Diana věnovala rodině,místo předvádění na veřejnosti,tak by byla méně slavná,ale měla spokojenou rodinu!Protože se chovala jako prostitutka a tahala se s nějakým mafiánem a honila s novináři, tak blbě umřela a způsobila dušení trauma svým dětem,které jsou díky tomu duševně labilní dodnes!
24.8. | 16:38 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz by sami zazili bouracku a nikdo by jim nepomohl.
24.8. | 16:37 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Novinar preci neni povinen davat nekomu prvni pomoc,musi zdokumentovat rychle co se stalo a hned za tepla pelasit na centralu a podat o tom svedectvi do tisku to je dulezitejsi nez nejaky lidsky zivot. Dela to mnoho novinaru i lidi co ctreba jdou nebo jedou kolem.chovali by se jinak -