Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2019
počty rostou

Chřipka v Česku zabila už 31 lidí! Nejvíc pacientů je v těchto krajích

Zdroj: TV Nova

V Česku přetrvává chřipková epidemie plošného charakteru. Na nemoc už zemřelo 31 lidí. Oproti předchozímu týdnu se počet úmrtí zdvojnásobil. Na jednotce intenzivní péče museli lékaři kvůli chřipkové epidemii hospitalizovat 184 pacientů.

Epidemie chřipky v České republice stále pokračuje. "V minulém týdnu byla nemocnost akutních respiračních infekcí včetně chřipky v České republice na úrovni 1757 nemocných na 100 tisíc obyvatel," uvádí Státní zdravotní ústav. Při porovnání s předcházejícím týdnem vzrostl počet nemocných o 2,5 %.

 

Nejvyšší vzestup nemocnosti, o celých 9,1 %, ústav zaznamenal u dospělých ve věkové skupině 25-59 let. Nejvyšší počty nemocných jsou evidovány v Libereckém, Jihomoravském a Zlínském kraji.

 

V kategorii nemocných, u kterých se sice příznaky chřipky projevují, nicméně jde o jiné onemocnění, bylo podle Státního zdravotního ústavu hlášeno 230 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Tady uvádí vzestup téměř o třetinu, o celých 27 %.

 

 

K datu 8. února hlásili 184 klinicky závažných případů chřipkové infekce vyžadující hospitalizaci v režimu intenzivní péče. Z toho infekci podlehlo 31 lidí. Plošnou epidemii chřipky hlásí i Německo, Rakousko a Polsko. Naši slovenští sousedé hodnotí situaci jako lokální výskyt.

 

Reportáž TV Nova ze začátku února:

 

 

mj TN.cz
Reklama