Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2017 20:55
nebezpečná nákaza

Epidemie spalniček ohrožuje děti! V Ostravě zavřeli nemocnici

Zdroj: TV Nova

Nejhorší epidemie spalniček za posledních 20 let se dál šíří Moravskoslezským krajem. K několika desítkám infikovaných pacientů už přibývá i zdravotnický personál. Kvůli nakažení tří pracovníků musela být dočasně uzavřena porodnice v Ostravě-Vítkovicích.

Důvodem uzavření gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice bylo podezření na nákazu několika zdravotníků spalničkami, které se z Ostravska šíří dál regionem. Dnes se navíc potvrdilo, že onemocnění už propuklo u tří pracovníků porodnice. A to i přesto, že koncem minulého týdne hygienici nařídili očkování šesti set zdravotníků, většinou z nemocnic v Ostravě, Opavě či Havířově.

 

Pokud nastávající maminky do Vítkovické nemocnice přece jen přijdou, budou převezeny do některé ze dvou dalších ostravských porodnic, nebezpečí nákazy je vysoké. Nemocnice už od víkendu obvolává propuštěné rodičky, aby přišly i s dětmi zpět.

 

„Všechny matky, které se mohly dostat do kontaktu s onemocněním, se podrobí očkování. U malých dětí, které ještě očkovány být nemohou, řeší lékaři ochranu před propuknutím onemocnění jiným způsobem. Jsou jim podávány protilátky ve formě imunoglobulinu,“ uvádí mluvčí Vítkovické nemocnice Radka Miloševská.


Porodnice v Ostravě - Vítkovicích je z preventivních důvodů uzavřena až do odvolání. Vedení nemocnice ale odhaduje, že bude mimo provoz ještě několik následujících dnů. Celým krajem se šíří nejhorší epidemie za posledních dvacet let a hygienici evidují desítky případů nakažení.

 


Také na infekčním oddělení ostravské fakultní nemocnice je v izolaci desítka pacientů. Podle tamní lékařky Lubomíry Honzákové přijímají každý den tři pacienti, u nichž mají podezření na spalničky.

TV Nova