Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 13:19
Zákeřná choroba

Epidemie žloutenky nabírá sílu, nemocných přibývá!

Zdroj: TV Nova

Epidemie žloutenky typu A na jižní Moravě po roce opět nabírá na síle. Zatímco v zimě a na jaře pacientů s takzvanou nemocí špinavých rukou ubylo, teď jich opět přibývá. Od začátku loňského roku, kdy epidemie vypukla, onemocnělo v Brně a okolí už více něž pět set lidí.

V květnu žloutenkou onemocnělo 11 lidí a hygienici letos celkově evidují přes padesát nakažených. Kdo se nakazí, musí okamžitě do padesátidenní karantény a čeká ho pobyt na infekčním oddělení v nemocnici. Za dobu trvání epidemie tak ulehly v brněnské fakultní nemocnici skoro čtyři stovky pacientů.

 

"Je to samozřejmě dáno tím, že většina populace v naší republice neprodělala v minulosti žloutenku typu A a že nemá protilátky," vysvětluje přednosta kliniky infekčních chorob brněnské fakultní nemocnice Petr Husa.

 

Hygienici proto znovu důrazně nabádají, aby si lidé myli ruce před jídlem a po použití záchodu.


 

Žloutenka se nejvíc šíří v Brně, kde pro jistotu nechal magistrát loni naočkovat šest stovek strážníků a sociálních pracovníků. Jde o největší epidemii žloutenky typu A za posledních dvacet let. Že se nemoc nepodaří zastavit, hygienici předpokládali už na podzim. A epidemie nekončí ani teď.

pez, Ondřej Požár TN.cz

Diskuze

16.6. | 14:26 Helibert Svoboda
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby to byli jen Rumuni, Ukrajinci a pod, ale co sem leze ze Slovenska, to je teprve síla. Neměli bychom také upravit sociální podporu jako to udělali Sováci, třeba by pak milí světoobčané pokračovali dále na vysněný západ.
16.6. | 12:37 fantozzi602
3
Náhlasit nevhodný komentář
agentury tahaji do republiky tisice rumunu a ukrajincu,tak se nedivte,