Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 3. 2017

EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ

Equal Pay Day
Zdroj: oficiální zdroj

Již 24. a 25. března 2017 se bude konat 8. ročník konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ.

Konference, která je jedinou konferencí svého druhu v České republice, proběhne v Clarion Congress Hotel Prague a je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day. Upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži, jelikož ženy na srovnatelných pozicích vydělávají méně než muži. Česká republika je s rozdílem 22,5 % na jednom z posledních míst v Evropě.

Equal Pay Day
Zdroj: oficiální zdroj

Dvoudenní konference ŽENY SOBĚ je největší pracovně zážitkovou konferencí v České republice. Na páteční část, jejímž poselstvím je naprostá nezbytnost změny v chování firem i žen samotných v oblasti rovných příležitostí, navazuje sobotní praktická část, kdy bude 60 žen českého byznysu předávat své zkušenosti ostatním ženám. Ženy pozitivně hodnotí tuto konferenci zejména z důvodu velmi rychlého posunu v osobním rozvoji.

Equal Pay Day
Zdroj: oficiální zdroj

V pátek čekají účastníky panelové diskuze, duety na vybraná témata, podnikatelské příběhy z Čech i ze zahraničí. Otevřou se témata vzájemného dialogu mezi muži a ženami v zaměstnání, rozdílech v přístupu k leadershipu, důležitosti diverzity pro rozvoj firem, hledat budeme přístupy, které umožní tisícům žen návrat do korporací po rodičovské dovolené. Vystoupí manažeři a manažerky ze 7 zemí, zajištěno bude simultánní tlumočení. Konferenci zahájí paní Victoria Li – velvyslankyně Švédska, z Londýna přiletí se svým podnikatelským příběhem Antonia Burrell, která je považována za guru RAW kosmetiky, v jednom z panelů vystoupí například Anna Suchá, ředitelka korporátní komunikace TV Nova a předsedkyně Nadace Nova a celá řada dalších osobností. Konferenci obohatí vystoupení moderátorů TV NOVA Reye Korantenga a Lucie Borhyové.

V sobotu budou mít ženy příležitost setkat se u kulatých stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma. Kulaté stoly začnou v 9 hodin ráno a postupně bude možné získat informace až od 5 mentorek v jednom dni. Mezi mentorkami 8. ročníku budou například generální ředitelky českých i nadnárodních firem, významné podnikatelky a dále třeba Markéta Fialová, moderátorka TV Nova, Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova, Michaela Šmídová, moderátorka TV Nova a mnoho dalších zajímavých tváří.

Equal Pay Day
Zdroj: oficiální zdroj

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně. Účastnice konference formou tomboly vyberou prostředky pro Neonatologické oddělení Nemocnice Na Bulovce, jehož patronkou je Lucie Borhyová.

Více informací o akci naleznete na www.mentorky.cz.

Mgr. Tereza Melišová
PR Managerka
774 996 628
tereza.melisova@bpwcr.cz

Komerční článek