Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 3. 2017
Spor prezidentů

Erdogan vyhrožuje Evropě! Zeman: Turecko nepatří do EU

Recep Tayyip Erdogan, Miloš Zeman
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svými ostrými výroky na adresu Evropské unie dokazuje, že Turecko do EU nepatří, řekl dnes prezident Miloš Zeman. Erdogan se podle něj snaží unii vydírat výhružkami, že vpustí do Evropy uprchlíky, jinou kartu ale turecký prezident v ruce nemá, uvedl Zeman na tiskové konferenci po návštěvě Olomouckého kraje.

Erdogan dnes prohlásil, že se Evropané nebudou moci nikde ve světě bezpečně pohybovat po ulicích, pokud Evropa nezmění svůj postoj. V úterý tvrdil, že je Evropa fašistická a krutá jako v období před druhou světovou válkou. Erdogan EU kritizuje zejména v souvislosti s tím, že úřady v Německu a Nizozemsku zakázaly tureckým ministrům vést ve svých zemích agitaci před tureckým referendem o posílení prezidentských pravomocí.

 

Zeman prohlásil, že nedávno viděl karikaturu, na níž byla celá Evropa pokryta nápisy "zde sídlí nacisté". Podle něj je to po obsahové stránce nesmysl, ale karikatura vystihuje Erdoganův přístup. "Myslím, že tento způsob komunikace je poněkud nešťastný a pouze dokazuje pravdivost mého dlouhodobého názoru, že Turecko nepatří do Evropské unie," řekl Zeman.

 

"Můj názor, který je možná cynický, je založen na tom, že Erdogan má v ruce jednu jedinou kartu, se kterou může hrát vůči Evropské unii, a tato karta se jmenuje tři miliony migrantů a otevření balkánské cesty se všemi důsledky, ke kterým by to vedlo. jenomže jakmile tuto kartu pustí z ruky, tak nebude mít s čím hrát. Nebude moci vydírat Evropskou unii ať už finančními nároky, bezvízovým stykem," uvedl český prezident.

 

 

V Turecku se v současnosti zdržují zhruba tři miliony uprchlíků před válkou v Sýrii. EU se loni s Tureckem dohodla na tom, že bude vracet migranty z řeckých ostrovů zpět do Turecka a že finančně podpoří fungování uprchlických táborů v zemi. Po uzavření dohody razantně klesl počet běženců, kteří po takzvané balkánské cestě mířili do střední Evropy, především do Německa.
 

ČTK, vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.3. | 17:49 slivovicemoravska
14
Miloš má pravdu ale hlavně je potřeba Turecko odstranit z NATO !!
23.3. | 09:54 Benito Juarez
-1
Nevím, že by Erdogan posílal zbraně separatistům do EU. Vím, však, že EU zbraně ...
23.3. | 09:54 Benito Juarez
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím, že by Erdogan posílal zbraně separatistům do EU. Vím, však, že EU zbraně separatistům do Turecka posílá( např. ČR). Nechápu proto, proč by Erdogan měl EU šetřit....Připomínám, že Zeman podporuje Kurdské islámské levicové teroristy.
23.3. | 09:53 sigr
4
Náhlasit nevhodný komentář
A to je přesné. Američani docílili destabilizace Evropy a teď jsou v ústraní. Když dva se hádají třetí se směje. Všecky mocnosti světa zničte Ameriku za všechny svinstva světa co napáchala a k tomu jim dopomáhej bůh.
23.3. | 08:54 Vít Borovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
mohamedánský kalendář začíná příchodem Mohameda do Mekky roku 632 n.l.,takže oni mají opravdu STŘEDOVĚK !
23.3. | 07:23 josefvyskoc
4
Náhlasit nevhodný komentář
stoupenci islamu jsou vyvojove dramaticky zaostalejsi vetev lidske civilizace...IQ techto lidi je na velice nizke urovni, jejich mysleni priblizne na urovni stredoveku u nas... a tak neni divu, ze je celkova vyspelost nasi zapadni civilizace znacne frustruje...jina kapitola je, ze jim neumime čelit
23.3. | 01:06 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zločin přijetí muslimistů do NATO by měl být nepromlčitelný.. Přípravou zločinu by mělo být kvalifikováno uvažování o přijetí muslimistů do Ojropské Jůnije©Já..
22.3. | 23:51 vsetula
5
Náhlasit nevhodný komentář
bogorovnyj - Nelze než jenom souhlasit !!! Turecko s tímto Erdoganem je přímo nebezpečné !!!
22.3. | 21:46 Tomáš Jelínek
3
Náhlasit nevhodný komentář
jako obvykle:pan prezident přesně vystihl a řekl veřejně definici Turků a Turecka
22.3. | 19:59 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
jeste nedavno to bylo 5milonu uprchliku na hranicich cekajicich aby mohli napadout utokem do EU socialni system ktery chteji vydojit vydrancovat celou evropu a mezi nima 2miliony islamistu kteri chteji nicit dalsi cast sveta bombama a takove poloopice sem krawa A.hitlerMerkelova taha a taha.
22.3. | 19:36 lup3
8
Náhlasit nevhodný komentář
To je prezident na svém místě a ne žvanil jako sralbotka. A souhlas, že Turci nepatří ani do NATO, nebo spíš tam nepatříme my. Turky tam natáhli amíci kvůli poloze vůči Rusku a ropou zalitém Blízkém Východě.
22.3. | 18:54 overal
11
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíce mě pobavil Endorgan obviňující Evropu z fašismu! On sám je horší fašista než Hitler jen místo gestapa vyžívá islám, tedy dva fanatismy dohromady !