Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.2. 2016 07:49
proti ISIS

EU má akční plán proti terorismu! Radikály chce odtrhnout od zdroje

ISIS a útoky na výletní lodě
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Evropská komise včera ve Štrasburku představila akční plán boje proti terorismu jehož hlavním cílem je vypátrat zločince pomocí sledování finančích toků a odříznutí radikálů od finančních zdrojů. Neméně důležitou složkou je i spolupráce se třetími zeměmi.

Evropská komise po dlouhém naléhání Francie přijala opatření, které mají jediný cíl. Pokročit v boji proti radikálům Islámského státu.

 

"Musíme teroristy odříznout od (finančních) zdrojů, které využívají k páchání svých odporných zločinů," uvedl eurokomisař Frans Timmermans. "Když odhalíme a narušíme financování teroristických organizací, omezíme tím jejich schopnost cestovat, nakupovat zbraně a výbušniny, plánovat útoky a šířit na internetu nenávist a strach," dodal.

 

 

Evropská komise pracuje i na návrhu zarazit možnost využívat virtuální měny. I bitcoiny by tak brzy mohly spadat pod směrnici o praní peněz, aby těchto prostředků nikdo nevyužíval k tajnému financování terorismu. Virtuální měny jsou totiž mimo kontrolu finančních úřadů i tajných služeb. Navíc zajišťují naprostou anonymitu.

 

Komise chce rovněž omezit anonymitu předplacených platebních karet, což je alternativa tradičních karet pro ty, kdo nemají účet v bance. Právě takové předplacené karty byly použity při přípravě pařížských atentátů z 13. listopadu.

 

 

Podle komise jsou také potřeba silnější ochranná opatření u finančních toků ze třetích zemí, které jsou vysoce rizikové. Konkrétně by mělo jít o povinné kontroly transakcí ze zemí, jejichž vnitrostátní režimy týkající se praní peněz a boje proti financování terorismu vykazují "strategické nedostatky".

lud/ ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.2. | 08:03 josefvyskoc
12
to jako ze by mely mimo jine evropske elity prestat na obchodovani s teroristy ...
3.2. | 12:41 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-6
3.2. | 11:02 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, proč by měl ...
18.3. | 14:44 Miroslav Hanko
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zase to zavádějíci foto!!!To není IS,ale iračani s ukořistěnou vlajkou IS.Už si v tom proboha udělejte pořádek!!!
4.2. | 15:16 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
4.2. | 14:48 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pičovat, kvičet a hýkat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
4.2. | 14:48 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
....ty bojujes za "Svobodu a Demokracii"? Ja se picnu...Plany bolseviku zhati, Drzky picovani, moji zlati...
4.2. | 12:23 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
4.2. | 10:45 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pičovat, kvičet, hýkat a dělat ze sebe čuráka.
4.2. | 10:45 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, ted si mne rozesmal.Boj za "Svobodu a demokracii" si delas pUdel, vid? Zato prece bojuje kazdej, Hitler, Stalin, Bokasa, bOmbama, Porosenko i Putin! Vole, jak to delas ze jen rano otevres oci ztebe padaj takovehle "Yntelygentni mIslenky"? Tak ty nekolaborujes? TY ...
3.2. | 18:17 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
3.2. | 18:04 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, jestli ti přijde boj za svobodu a demokracii jako kolaborace, tak jsi ještě větší TheBill, než jsme doufali
3.2. | 18:04 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, pravda.Kvuli nackum jako Porosenko musela ma mama jako mala holka utect..To tvuj fotrik kolaboroval s kazdym rezimem, vid? Uz vim pokom si to zdedil! Me visi ozubenec u vejfuku, to je tvuj Problem!
3.2. | 17:38 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
3.2. | 17:11 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, co jsou náckové bys měl vědět především ty, tvoje matka a tvoje babka. Díky takovem vypukla druhá světová válka. Kolik ministrů už dalo sbohem Ozubencovi, TheBille?
3.2. | 17:11 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, Janukovic utekl do Ruska protoze i on vi ceho jsou nackove, Banderovi potomci schopni , navic kdyz je podporuje USEjpakaz ..Jsem zvedav kam utece diktator Porosenko..Dnes mu dal sbohem dalsi ministr..
3.2. | 16:42 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
3.2. | 16:24 odavoh josef: To je přece známá věc, že je nechtěj. Pokud by je ale platili, tak by jim přece bylo naprosto jedno, ve které evropské zemí zakotví. I těm umouněncům už je jasný, že v tomhle množství je v Německu nepřijmou