Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2018 07:54
nastražené výbušniny

Evakuovali budovu newyorské CNN! Anonym nahlásil bombu

Newyorské kanceláře zpravodajství CNN byly ve čtvrtek večer evakuovány kvůli nahlášenému bombovému útoku. Anonym oznámil přes telefon umístění pěti výbušnin v budově redakce.

Oblast kolem 59. ulice a Central Parku na Manhattnu byla kompletně uzavřena, policejní tým oblast prošetřoval a pátral po nahlášené bombě. Volající ve svém telefonátu tvrdil, že po budově je rozmístěno pět výbušnin.

 

Krátce po jedenácté hodině večer newyorská policie severního okrsku Midtown informovala, že oblast byla prohledána a že žádné nebezpečí nehrozí. Zároveň také uvedla, že všichni zaměstnanci televizní stanice CNN jsou v pořádku a bez zranění. Krátce před půlnocí se mohli všichni opět vrátit do budovy.

 

 

Newyorská redakce CNN byla evakuována i letos na konci října kvůli podezřelému balíčku, který televize obdržela. Balíček byl identifikován jako možná výbušnina. Stejnou zásilku obdrželi také bývalý prezident USA Bill Clinton a jeho manželka, bývalá ministryně zahraničí a neúspěšná kandidátka na prezidenta, Hillary Clintonová.

 

Bombu našli také u předchůdce Donalda Trumpa, exprezidenta Baracka Obamy. Zároveň balíček obdrželi i další opoziční politici - Demokraté.

mj TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama