Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2016 11:46
Co bude dál?

Evropu obchází strach: Sexuální útoky na ženy hlásí už pět zemí!

Silvestr v Kolíně nad Rýnem
Zdroj: ČTK

Kromě německých měst hlásí sexuální útoky také Rakousko, Švýcarsko, Švédsko a Finsko. Policie napříč Evropou tak čelí obviněním z nedostatečného zásahu a snahy informace ututlat. Nátlak se navíc znásobil poté, co vyšlo najevo, že někteří z útočníků opravdu byli uprchlíci ze současné vlny.

Mezi 31 muži, které německá policie zadržela kvůli silvestrovským útokům, bylo 18 žadatelů o azyl. Jde tedy částečně o uprchlíky ze současné vlny, i když politici krátce po násilnostech ujišťovali, že tomu tak není. Podle magazínu Spiegel se navíc v uprchlických táborech našly kradené mobily.

 

Postupně hlásí sexuální útoky na ženy i další německá města - kromě Kolína nad Rýnem také Hamburk, Frankfurt a Stuttgart. S podobnými zprávami ale přichází i další evropské země! Rakousko, Švýcarsko, Švédsko a Finsko popisují téměř stejné incidenty. Muži převážně arabského původu obestoupili hloučky žen a začali je obtěžovat a osahávat, vyhrožovali jim a ukradli mobily i peněženky.

 

Společná je také neschopnost policie útokům zabránit. Přestože bylo v ulicích zvýšené množství policistů kvůli obavě z teroristické hrozby, násilnosti nedokázali utnout. Na muže strážníci narazili ještě před incidenty a některé podezřelé zadrželi, posléze ale znovu pustili do ulic. "Slavili tam Silvestra a většina z nich se chovala spořádaně," vysvětlil například helsinský policejní ředitel Ilkka Koskimäki.

 

 

Svědci navíc líčili, že se přistěhovalci na místě policistům doslova vysmívali. K vykazování z místa docházelo stále dokola, protože lidé policisty ignorovali. "Vezmete mi povolení k pobytu? Nevadí, zítra si vyzvednu nové," ušklíbali se prý přistěhovalci. Vzetí do vazby podle policie nepřicházelo v takovém množství do úvahy.

 

Velitel policie v Kolíně nad Rýnem už byl odvolán. Kromě policie čelí kritice také média. Někteří lidé se totiž domnívají, že se útoky snažili ututlat, je totiž podle nich podezřelé, že útoky vyšly najevo až po několika dnech. Podle německých médií také redaktoři zakazovali lidem pozvaným do vysílání, aby spojovali kolínské události s uprchlíky.

 

Pobouření vyvolaly i rady, které ženám udělila starostka Kolína nad Rýnem. Měly by podle ní dodržovat "preventivní opatření" jako udržovat odstup na délku paže, neoddělovat se od skupiny a nepadat cizím lidem kolem krku. Kromě vtipů vyvolal kodex bouřlivé reakce a otázky, zda jsou snad viníky sexuálních útoků samy ženy.

 

 

Německá vláda následně činy ostře odsoudila, v zemi podle ní nesmí existovat zóny bez pravidel. Plánuje také zjednodušení deportace trestaných žadatelů o azyl. Vedení CDU kancléřky Angely Merkelové vypracovalo materiál, podle kterého by odsouzení automaticky přišli o právo na azyl. Kancléřku ale může kauza stát křeslo, protože je s uprchlíky tradičně spojována. Stovky lidí už vyšli proti Merkelové na protest do ulic.

 

Na útoky už reagují i představitelé zemí, kde se násilnosti neobjevily. Všichni Evropané se teď totiž bojí, že se budou silvestrovské hrůzy opakovat. Slovenský premiér Robert Fico chce svolat mimořádný summit Evropské unie a značně omezit příchod uprchlíků. Belgie zase zavádí pro migranty povinný kurz o respektu k ženám.

 

K situace se vyjádřil i český premiér Bohuslav Sobotka. Je podle něj důležité co nejrychleji vytvořit evropskou pohraniční a pobřežní stráž. "Poslední události v německých městech ukazují, jak důležitý je bezpečnostní a integrační aspekt řešení migrační krize," uvedl Sobotka

 

"Je nutno nadále trvat na tom, aby uprchlíci dodržovali zákony a pravidla v zemích, kde žádají o azyl. Ti, kdo si neváží nabídnuté pomoci, pravidla porušují či dokonce páchají trestné činy, by měli být z EU automaticky vyhoštěni," navrhuje premiér.

 

Podívejte se na poslední reportáž TV Nova o silvestrovských útocích:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTŘESNÉ: Neměcko trápí sexuální útoky! Uprchlíci lační po místních ženách!

DĚSIVÉ VIDEO: Útočníci přepadli moderátorku během vysílání! Diváci trnuli hrůzou 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.1. | 10:19 cezar8
30
Včera jsem poslouchal na čt 24 Roberta Fica, kde mluvil opravdu věcně jak si to ...
9.1. | 10:45 elana2
-20
Evropský styl žen v oblékání a chování má defakto charakter sexuálního ...
10.1. | 19:44 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Na silvestrovskou dovolenou do Německa! Na place před hlavním nádrařím budou úastníci zájezdu zdarma multikulturně obohaceni aktivisty z Arábie. Dámy dostanou zdarma masáž hrudníku + hloubkovou prstní kontrolu pánevní oblasti a sem tam kládu. Pánové pár facek. To vše za kabelku, mobil a pár drobných
10.1. | 10:27 Tony
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli ty černý agresoři obsadí Evropu a přejmenují na Islámský stát kam budeme utíkat my?Snad k tomu nemusí dojít když tvrdě zakročíme a nedovolíme aby násilí přenesli do Evropy.
9.1. | 18:50 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Rosta - Je to pravda, volal jsem kamarádce a ta mi to potvrdila. Podle ní tvrdá demonstrace. Média je už označila za extrémní pravici, xenofobní hnutí.
9.1. | 18:03 arnold-rimmer
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ta skupina světových lídrů a hlavně EU si koleduje o destrukci. Stačí jeden dost odvážný a schopný člověk i z řad obyčejných evropských lidí a brzo tu máte revoluci. V horším případě dalšího Hitlera.
9.1. | 17:14 Rosta
11
Náhlasit nevhodný komentář
V Kolíně se demonstruje proti Merkelové a použili vodní děla na ně. Jsem zvědav, jestli to bude v televizi :) http://www.kdiskusi.cz/clanek/policie-zasahuje-proti-demonstrantum-v-koline/265
9.1. | 16:29 viam
12
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě, kdo spáchá nějaký zločin či přestupek, měl by být vyhoštěn do Arábie, jedno kam. Do Evropy ale takový "člověk" nepatří. Prevence je důležitá - nám vtloukají do hlavy, takže se měli mladí chlapy na hranici EU hned otočit čelem vzad a mazej dom.
9.1. | 16:27 viam
5
Náhlasit nevhodný komentář
Za pár let to nebude vpád Švédů na Slovany, ale vpád mohamedanů né z jihu, ale ze severu. Jestli nezmrznou. Migranti nechápou, že nesmějí na lidi jen tak sahat a držet se v uctivé vzdálenosti, přijde mi, že se sem přišli jen ukojit, jelikož jim někdo řekl, že jsou tu samé čekající povolné ...
9.1. | 15:44 chalupabatman
17
Náhlasit nevhodný komentář
Uprchlíci z počátku obsadili Francii, Německo. Teď pomalu osidlují sever. Je to zase jen otázka času, než jich tu bude více než nás a doslova budeme ušlapáni. Řecko už je zdevastovaný. A takhle skončí celá Evropa. Děkuji EU!!!
9.1. | 15:41 chalupabatman
18
Náhlasit nevhodný komentář
Merkelová by zasloužila nakopat do prdele!!! Nebo ať znásilňujou jí. Hlavně že ona dostane Nobelovku za mír.
9.1. | 14:12 Milan Brejcha
20
Náhlasit nevhodný komentář
Zavšechny tyto události stojí Merklová !!